رفتن به بالا
  • یکشنبه - 23 خرداد 1400 - 15:12
  • کد خبر : ۸۳۲۷
  • چاپ خبر : مسئولیت‌های اجتماعی صنایع و شرکت‌ها در استان بوشهر عملی شود

مسئولیت‌های اجتماعی صنایع و شرکت‌ها در استان بوشهر عملی شود

بوشهر- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مسئولیت‌های اجتماعی صنایع و شرکت‌ها در استان بوشهر عملی شود.

به گزارش صبح بوشهر، علیرضا زاکانی بعد از ظهر یکشنبه در گفت و گوی تلویزیونی با مردم بوشهر اظهار داشت: امیدواریم با کاهش مشکلات شاهد شرایط بهتر و خوب‌تری در سطح کشور باشیم. با انتخاباتی روبرو هستیم که نقش سرنوشت سازی در زندگی ما خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ۷۵ درصد منابع کشور در دست رئیس جمهور است اضافه کرد: آن چیزی که مشاهده می‌کنیم زیبنده مردم ما نیست. با این همه منابع و نیروی انسانی توانمند امکانات بزرگی برای ما است و اگر دقت کنیم و استفاده کنیم می‌تواند گام‌های بلندی را برداریم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: از همه می‌خواهم که پای صندوق رأی حاضر شوند و با رأی خود سرنوشت خوبی را برای کشور مردم رقم بزنند.

وی با بیان اینکه اتکا به خارج موفقیتی در پی نخواهد داشت، افزود: دولت موجود فکر می‌کرد که از طریق خارج می‌تواند مشکلات کشور را حل کند. دشمن دنبال دشمنی است و برای پیشرفت ما کمکی نخواهد کرد.

دنبال تغییر هستیم

زاکانی تصریح کرد: نگاه ما این است که این انتظار از خارج کشور را قطع کنیم. با تورم موجود که کمر ملت را دارد می شکند نباید انتظار داشته باشیم توسعه ایجاد شود. مردم در فشار هستند و باید این رویکرد را تغییر داد و طرحی نو درافکند. باید توانمندی‌هایی که داریم را قدر بدانیم.

وی ادامه داد: دولت من دولت اقدام و اصلاح است و نه دولت حرف و شعار. مسیری را انتخاب می‌کنیم که ظرفیت‌های داخلی به ظهور و بروز برسد. تلاش می‌کنیم با عدالت و خلاقیت زمینه تحقق آزادی و استقلال را برای مردم به ارمغان باوریم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: اگر قرار است که تغییری ایجاد کنیم تنها در رویکرد نیست و باید در این مسیر همه ابعاد را ببینیم و کشور نباید کاریکاتوری توسعه یابد و برای متناسب سازی کشور چهار رویکرد داریم.

وی رویکرد اول را اقتصاد و مدیریت عنوان کرد و افزود: دولت ادعا می‌کند که همه چیز خوب است ولی مردم در سختی‌های فراوانی هستند؛ انگار وضعیت مردم را نمی‌بینند.

زاکانی گفت: در اقتصاد و مدیریت اولویت خود را بر جهش تولید گذاشته‌ایم. جهش تولید برای ما از فوریت بالا برخوردار است. دنبال این هستیم که کشور را بر مدار عدالت توسعه قرار دهیم و دقت بالایی در تمرکززدایی و توسعه دولت الکترونیک با استفاده از فضای مجازی داریم.

تمرکززدایی در اختیارات و اعتبارات

وی اضافه کرد: در حال حاضر اعتباراتی که در استان‌ها توزیع می‌شود، استان‌ها تنها ۱۰ درصد از بودجه را دارند و ۹۰ درصد اعتبارات خارج از استان تصمیم گیری می‌شود و تصمیم گیری در این زمینه در سطح ملی انجام می‌شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: دنبال این هستیم که بازآمایش مجدد در استان‌ها داشته باشیم و توانمندی‌های اقتصادی و سیاسی و.. در هر نقطه مشخص شود و ما بتوانیم ۴۵۱ شهرستان را محور حرکت کشور قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: اختیارات ویژه برای اداره شهرستان‌ها و هزنیه کرد اعتبارات و بهره مندی از نخبگان شهرستان‌ها را فراهم کنیم. اگر این تمرکززدایی فراهم شود، ۴۵۱ نقطه کشور با هم مسابقه دهند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: سهم مردم هر منطقه از مالیاتی که در آن منطقه دریافت می‌شود باید بهره مند شوند و زمینه توسعه آن منطقه فراهم شود.

مقابله با مفاسد اقتصادی و اداری

وی ادامه داد: مقابله با مفاسد اقتصادی و اداری را نیز به صورت ویژه در دستور کار داریم. مبارزه با مفاسد و لختی‌ها و سستی‌ها در بدنه اجرایی دولت یک موضوع جدی است.

زاکانی اظهار داشت: اول باید خود دولت را اصلاح کنیم و دولت سبک و چالاک شود. در صورتی که عناصر خدوم در دولت دست به دست هم دهیم که انقلابی در دولت ایجاد کنیم امکان خدمت بیشتر به مردم نیز فراهم می‌شود.

وی افزود: برخی افراد نگاه ابزاری به اقوام و ورزشکاران و جوانان و بانوان دارند، این نگاه زشتی است. تکیه دولت به شما ملت است و با مشارکت شما امکانی فراهم می‌کنیم که دولت نیازمند شما باشد و با شبکه سازی نخبگان و ظرفیت سازی محلی انسجام و رشد بزرگی را شاهد باشیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: مسکن، اشتغال و اموری هستند که در جهش تولید حل می‌شوند. در سال اول مردم تحول را خواهند دید و در دوره چهار ساله شاهد پیشرفت مناسبی خواهند بود. تغییر و تحول زمینه مناسب است و ما باید این تغییر را ایجاد کنیم.

بوشهر نگین انگشتر ایران است

وی اضافه کرد: استان بوشهر استانی با ظرفیت‌های متنوع و بزرگ و دارای ذخایر فوق العاده است. مردم استان بوشهر تاریخ پرافتخاری در مقاومت دارند و شهدای بزرگی را در این مسیر تقدیم کرده‌اند.

زاکانی نفت و گاز و پتروشیمی، صید و صیادی، تجارت دریایی، نیروگاه هسته و انسان‌های متعهد و متخصص را از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر عنوان کرد و افزود: این استان یک نگین در انگشتری ایران اسلامی است که باید وضعیت آن بهبود یابد.

وی با تاکید بر اینکه شرکت‌ها در استان بوشهر باید رسالت اجتماعی خود را در ارائه خدمت به مردم انجام دهند خاطرنشان کرد: باید امکانی فراهم شود که شرکت‌ها در محل خود مالیات پرداخت کنند تا برای توسعه این منطقه باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: با تمرکززدایی که در سطح کشور انجام می‌دهیم، اختیارات مالی و اداری و تصمیم گیری را به شهرستان‌ها منتقل خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: اولویت اشتغال صنایع مستقر در استان بوشهر باید برای همین استان باشد. بوشهر قطب خرما و گوجه فرنگی خارج از فصل است و باید زمینه توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری در این استان فراهم شود.

رفع مشکلات استان بوشهر

زاکانی رفع مشکلات استان بوشهر و توزیع زیرساخت‌ها را ضروری دانست و افزود: باید برای رفع مشکل آب شرب، شیرین سازی آب دریا و اقدامات مناسب انجام شود و این موضوع را به عنوان یکی از اولویت‌های خود می‌دانیم.

وی با بیان اینکه بنادر استان باید توسعه یابد و زمینه توسعه صادرات در این بنادر فراهم شود افزود: احقاق حقوق ملوانان و صیادان و رفع مشکل ته لنجی از دیگر مسائلی است که باید دنبال شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: رفع مشکلات حق با مردم است و مسئولان باید تلاش کنند که آسیب و مشکلات مردم کاهش یابد و در کنار هم تلاش کنیم که استانی پررونق با استفاده از ظرفیت و جاذبه‌های آن فراهم شود.

اخبار مرتبط