رفتن به بالا
  • یکشنبه - 23 خرداد 1400 - 09:12
  • کد خبر : ۸۳۱۲
  • چاپ خبر : نامزدهای شوراها قانونمداری را سرلوحه کار خود قرار دهند

نامزدهای شوراها قانونمداری را سرلوحه کار خود قرار دهند

گناوه- فرماندار گناوه گفت: رعایت قانون و قانونمداری توسط نامزدهای تایید صلاحیت شده شوراهای اسلامی مطالبه عمومی مردم و مجریان انتخابات است که باید توسط این نامزدها در تبلیغات رعایت شود.

به گزارش صبح بوشهر، غلامرضا مهرجو صبح یکشنبه در جلسه توجیهی داوطلبان شورای اسلامی شهرهای گناوه و ریگ با هیئت اجرایی انتخابات شهرستان در مصلی جمعه گناوه اظهار داشت: انتخابات ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ یکی از مهمترین و حساس‌ترین رویدادهای سیاسی در کشور است که در داخل کشور و صحنه بین المللی دارای اهمیت فراوان است.

فرماندار گناوه افزود: راهبرد هیئت اجرایی و ناظرین انتخابات در شهرستان، قانون مداری، رعایت اصل بی طرفی، اخلاق مداری و فراهم کردن زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات است و هر کسی که توسط رأی مردم برگزیده شود برای ما مورد احترام است.

وی گفت: مجریان انتخابات از تک تک آرا مردم صیانت و حراست خواهند کرد و اجازه نخواهند داد که مشکلاتی در این حوزه پیش آید.

وی ادامه داد: نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی رعایت قانون و قانونمداری را سرلوحه کار خود قرار دهند که با رعایت قانون انسجام در جامعه افزایش یابد.

وی تصریح کرد: نحوه تبلیغات نامزدهای انتخاباتی نباید آرامش و امنیت جامعه را به خطر بیاندازد و مشکلاتی در سطح جامعه ایجاد کند.

فرماندار گناوه با تاکید بر اینکه کاندیداها با رعایت قانون و قانون مداری مجریان انتخابات را در برگزاری انتخاباتی پرشور در شهرستان یاری کنند خاطرنشان کرد: رعایت قانون و قانون مداری توسط نامزدهای شوراهای اسلامی، مطالبه عمومی مردم و مجریان انتخابات است که باید توسط این کاندیداها رعایت شود.

وی یادآور شد: کسی که خود را نامزد انتخابات کرده تا در معرض رأی مردم باشد باید در رعایت اخلاق و قانون مداری الگوی دیگران باشد.

نامزدهای شوراها قانونمداری را سرلوحه کار خود قرار دهند

مهرجو با اشاره به اینکه در انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر گناوه تعداد ۵۴ نفر از نامزدها در سطح شهر گناوه و ۱۰ نفر در شهر بندر ریگ حضور دارند تصریح کرد: با شروع تبلیغات شوراها از ۲۰ خرداد علیرغم در اختیار قرار دادن شیوه نامه‌ها و قوانین متأسفانه شاهد حرکت‌هایی مانند نصب تابلوها و بنرها در مکان‌هایی که نصب تبلیغات ممنوع است توسط عده‌ای از نامزدها هستیم که همه این موارد نقض آشکار قانون است.

وی گفت: در ماده ۶۱ آئین نامه اجرایی قانون شوراها زمان تبلیغات مشخص و فرصت برابر برای همه فراهم شده است، اگر کسانی بخواهند فراتر از ظرفیت قانونی خود فعالیت کنند تخلف مرتکب شده‌اند و این فعالیت‌ها توسط هیئت‌های نظارت و اجرایی و ستاد پیشگیری از تخلفات رسیدگی خواهد شد ولی تاکید ما بر این است که با حفظ شور انتخاباتی موارد قانونی رعایت شود.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود نامزدهای شورای اسلامی شهر که اقدام به نصب تابلو یا تبلیغات در مکان‌های غیرمجاز کرده‌اند نسبت به جمع آوری آن اقدام کنند در غیر صورت دستگاه‌های متولی اقدام خواهند کرد و در بررسی‌ها و رسیدگی‌ها لحاظ خواهد شد.

وی پیرامون حضور نمایندگان نامزدها در شعب گفت: با توجه به تعداد شعب اخذ رأی در سطح شهرستان هر نامزد فقط مجاز به داشتن ۱۰ نماینده است و نامزدها برای وارد کردن اطلاعات نمایندگان خود به سامانه تا ۲۳ خرداد فرصت دارند آنها را به فرمانداری معرفی کنند.

فرماندار گناوه گفت: در اجرای ماده ۶۵ آئین نامه اجرایی شوراها، همه ستادها مکلف هستند آدرس، مشخصات رئیس ستاد و محل دفتر ستاد خود را به فرمانداری اعلام کنند.

وی گفت: یک نمونه از هر نوع آثار تبلیغاتی نامزدها باید به فرمانداری شهرستان ارائه شود تا به عنوان مستند انتخابات در فرمانداری نگهداری شود.

وی بیان کرد: در انتخابات ۲۸ خرداد سال جاری علاوه بر تاکید به رعایت مر قانون توسط همه نامزدها و مجریان این انتخابات، پروتکل‌های بهداشتی در زمینه مقابله با شیوع کرونا بخصوص توسط مجریان انتخابات باید مدنظر باشد.

فرماندار گناوه تصریح کرد: اهمیت حفظ سلامت مردم از موارد بسیار مهم است که اهمیت آن کمتر از انتخابات نیست بلکه برگزاری انتخابات و حفظ سلامت مردم هر دو و توأمان بسیار حائز اهمیت هستند و باید با جدیت رعایت شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط