رفتن به بالا
  • دوشنبه - 24 خرداد 1400 - 15:14
  • کد خبر : ۸۴۰۲
  • چاپ خبر : ظرفیت‌های ۱۰ جزیره استان بوشهر باید بیشتر مورد استفاده قرار گیرد

ظرفیت‌های ۱۰ جزیره استان بوشهر باید بیشتر مورد استفاده قرار گیرد

بوشهر- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به استفاده صحیح از ظرفیت جزایر استان بوشهر در سند پیشرفت اقدام و تحول گفت: ظرفیت های ۱۰ جزیره استان بوشهر باید استفاده شود.

به گزارش صبح بوشهر، محسن رضایی بعد از ظهر دوشنبه در گفت و گوی تلویزیونی با مردم استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است که می‌توان به دریا و ساحل، گردشگری، تجارت، نفت و گاز و نیروی انسانی توانمند اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر علی رغم ظرفیت‌های بسیار زیاد همچنان محروم مانده‌اند افزود: در کنار ثروت بسیار زیاد موجود در استان بوشهر محرومیت دیده می‌شود و این در حالی است که استانی با این همه ظرفیت و قابلیت نباید اینگونه باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تقویت زیرساخت در استان بوشهر را ضروری دانست و بیان کرد: با تشکیل دولت اقدام و تحول من به خدمت مردم استان بوشهر می آیم و سند پیشرفت و تحول استان را امضا می‌کنم.

وی با بیان اینکه قول می‌دهم برنامه‌های خود را عملی کنم تصریح کرد: ۱۰ جزیره در استان بوشهر وجود دارد که کمتر مورد استفاده قرار گرفته است در حالی که اگر در دیگر کشورها بود درآمدهای زیادی را نصیب کشور کرده و استفاده مناسبی از آن می‌شد.

رضایی با بیان اینکه استان بوشهر به دلیل موقعیت تجاری و فاصله کمی که با کشورهای اطراف خلیج فارس از جمله قطر و بحرین دارد می‌تواند تجارت بزرگی را برعهده بگیرد ادامه داد: این استان می‌تواند به عنوان بارگاه مهم لجستیکی برای تجارت ایران با این دو کشور باشد و میلیاردها دلار تجارت داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه دولت اقدام و تحول در تلاش است با حرکت و فکری جدید، برای داشتن ایرانی آزاد و آباد دولتی نو ایجاد کند گفت: ایران سرزمین اقوام، قبیله‌های سرشار از غرور، رویاهای مالامال از شور و مردمی پاک نهاد به زلالی چشمه‌های جوشان عالم است.

همه استان‌ها و اقوام می‌توانند دور هم‌جمع شوند

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: با وجود رهبری فرزانه و جوانان غیرتمندی که در کشور وجود دارد، می‌توانیم برای بار سوم قیام فرهنگی، اقتصادی، قیام برای شکستن محاصره اقتصادی، قیام پیشرفت‌های بزرگ، قیام برای زندگی بهتر و قیام برای تشکیل دولت وحدت ملی و قیامی برای اینکه همه ایرانیان ایرانی هستند و شهروند درجه اول و دوم در قاموس نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد، ایجاد شود.

وی با بیان اینکه همه استان‌ها و اقوام می‌توانند دور هم‌جمع شوند و حرکت سوم را آغاز کنند، اضافه کرد: هنر امام (ره) این بود که با کمک عشق به وطن و اسلام همه ایرانیان را دور هم جمع و انسجام بزرگی بوجود آورد دوباره یکی شدیم و با این انسجام بر قامت خود ایستادیم.

رضایی با بیان اینکه دولت ما می‌خواهد، قدرت، زندگی، دولت، ثروت و پیشرفت را برای همه با تکیه به حمایت‌های مردم رقم بزند تاکید کرد: تهران نباید استان‌ها را استثمار کند و خارج از ایران تهران را استثمار کند، ما به این استثمار نو پایان می‌دهیم و به استان‌ها اختیار و مسئولیت می‌دهیم و در استان‌ها قطب‌های اقتصادی ایجاد می‌کنیم.

وی ادامه داد: دولت اقدام و تحول دولت پایان دادن به وعده‌های بی پشتوانه است، زمان شعار تمام شده و زمان برنامه و اقدام است، در دولت ما، برای هر استانی برنامه خاص آن استان با کمک نخبگان همان استان تنظیم شده و هیچ استانی نیست که نسخه مخصوص آن نوشته نشده باشد.

رضایی با تاکید بر اینکه هر استانی طبیعت، ظرفیت و اقلیم خاص خود را دارد، افزود: نباید صنایع فولاد را در استان‌های مرکزی کشور که ویژگی بارز آن صنایع دستی است، آورد چرا که این اقدام موجب خشک شدن آب و نابودی صنایع دستی آن می‌شود.

وی ادامه داد: نسخه واحد نوشتن از تهران برای همه استان‌ها به معنای نادیده گرفتن ظرفیت‌ها، مزیت‌ها، استعدادها و قابلیت‌های مردم هر استان است و دولت اقدام و تحول، متناسب با ظرفیت‌ها، استعدادها و قابلیت‌ها وتوانایی های هر استان نسخه پیشرفت و بهبود زندگی را تهیه و اجرا می‌کنیم.

یارانه ۴۵۰ هزار تومانی برای همه استان هاست

وی ادامه داد: یارانه ۴۵۰ هزار تومانی برای همه استان هاست ولی برای برخی فعالیت‌های خاص متناسب با ظرفیت آن استان ایجاد می‌شود، هر استانی نسخه خود را می‌خواهد و دولت ما بر این اساس عمل می‌کند.

رضایی افزود: اختیارات تصمیم گیری و تصمیم سازی در زمینه اقتصادی را به استان‌ها می‌دهیم و قطب‌ها و مناطق اقتصادی را در استان‌ها ایجاد می‌کنیم.

وی اظهار کرد: استان‌های مختلف از جمله آذربایجان، سیستان، خوزستان، خراسان، کرمانشاه و ایلام و استان‌های مرزی ما می‌تواند به دلیل دارا بودن مرزهای زمینی مبادلات تجاری با همسایگان داشته باشد.

رضایی با بیان اینکه خانه داری را به عنوان حقوق در نظر می‌گیریم، گفت: تربیت فرزندان و خانه داری شغل است و اعلام می‌کنیم که در مرحله اول همه خانم‌های خانه دار دارای ۲ فرزند بیشتر داشته باشند پس از ۶ ماه آموزش از جمله ۳ ماه آموزش پیرامون مسائل تربیتی و ۳ ماه مسائل بهداشت و سلامت به آنها حقوق می‌دهیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه مساله کرامت انسانی را از داخل خانه آغاز می‌کنیم، افزود: علاوه بر مساله ازدواج و خانه داری، کسب و کارهای خانگی را در داخل خانه‌ها رونق می‌دهیم، شهرها را اقتصادی می‌کنیم و سعی می‌کنیم رونق اقتصادی از پایین به بالا بجوشد.

وی با بیان اینکه همیشه در تلاش بوده برای استان‌های جنوبی ایران شامل هرمزگان، خوزستان و بوشهر کار مؤثری انجام دهد، گفت: استان بوشهر عزیز به واسطه پارس جنوبی و شمالی و با داشتن ۶۲۷ کیلومتر ساحل به عنوان کانون انرژی ایران شناخته می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط