رفتن به بالا
  • دوشنبه - 24 خرداد 1400 - 14:10
  • کد خبر : ۸۳۹۷
  • چاپ خبر : مهرعلیزاده:ایجادفرهنگستان زبان آذری/همتی:اداره استان‌ها توسط مردم

مهرعلیزاده:ایجادفرهنگستان زبان آذری/همتی:اداره استان‌ها توسط مردم

پخش برنامه‌های انتخاباتی هفت نامزد ریاست جمهوری در شبکه‌های استانی امروز دنبال شد؛ رئیسی از اختصاص درصدی از درآمدهای نفتی به ایلام سخن گفت و رضایی بر استفاده از ظرفیت‌ جزایر بوشهر تاکید کرد.

صبح بوشهر – گروه استان‌ها: با نزدیک شدن به روز جمعه ۲۸ خردادماه فضای استان‌های مختلف کشور هرروز انتخاباتی‌تر می‌شود، پخش برنامه‌های تبلیغاتی و انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری از روز ۱۹ خردادماه در شبکه‌های استانی آغاز شده است.

بعدازظهر امروز نیز در ششمین روز مردم در استان‌های مختلف برنامه‌های نامزدها را از شبکه‌های استانی شنیدند و دیدند.

تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری در شبکه‌های استانی دوشنبه ۲۴ خرداد

سعید جلیلی

استان‌های البرز، خلیج فارس، قم، لرستان

محسن رضایی

استان‌های بوشهر، زنجان، کرمان، مرکزی

محسن مهرعلیزاده

استان‌های اردبیل، خراسان رضوی، فارس، گلستان

علیرضا زاکانی

استان‌های آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، سمنان، کرمانشاه، همدان

سید امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی

استان‌های آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، یزد

سید ابراهیم رئیسی

استان‌های ایلام، خوزستان، کردستان، مازندران

عبدالناصر همتی

استان‌های اصفهان، خراسان شمالی، قزوین، گیلان

با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم پرهیز از تجمعات انسانی و اهمیت گفت‌وگوی اختصاصی نامزدها با مردم استان‌های مختلف به تناسب مشکلات و ظرفیت‌های هر یک از مناطق کشور و بر اساس مصوبه ستاد انتخابات صدا و سیما برنامه‌های ویژه رادیویی و تلویزیونی در صدا و سیمای مراکز و با محوریت گفت‌وگو با هفت نامزد انتخابات امسال روی آنتن رفته است.

این برنامه‌ها شامل گفت و گوی اختصاصی با هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری است که از ۳۰ مرکز استانی و سه شبکه محلی آبادان، کیش و مهاباد پخش می‌شود. به این ترتیب هر یک از نامزدها ۳۰ برنامه برای ۳۰ استان کشور (جدای استان تهران) خواهند داشت که شامل ۱۵ ساعت گفتگو با هر یک از نامزدهاست و مجموع زمان آن به ۶۵۰۰ دقیقه می‌رسد.

در این گزارش نگاهی به مباحث مطرح شده توسط نامزدهای ریاست جمهوری طی امروز در شبکه‌های استانی داریم. برای خواندن مشروح صحبت‌های نامزدهای ریاست جمهوری می‌توانید روی تیتر هر بخش کلیک کنید.


رئیسی در شبکه استانی مازندران: کارخانه نیمه جان نساجی / سفره مردم نباید به دلار بند شود

رئیسی: کارخانه نساجی احیا می‌شود/ جلیلی: نرخ بالای بیکاری لرستان

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در برنامه انتخاباتی شبکه طبرستان با بیان اینکه مردم مازندران سخت کوش و مهمان نواز هستند، افزود: مردم مازندران همواره نسبت به شهدا قدردان هستند.

وی با ادای احترام به خانواده ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید، جانبازان و ایثارگران، کشاورزان و غیره اظهار داشت: لغو و حذف دیرکرد تسهیلات کشاورزان که به دلیل حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله دچار خسارت شدند، باید زودتر در دستور قرار می‌گرفت.

وی بابیان اینکه تولید کشاورزی مازندران سبب رونق استان می‌شود، گفت: مازندران استانی سرسبز و سرزمین حاصلخیزی است و به رغم داشتن نیروی انسانی کارآمد، اقتصاد جنگل و دریا، صنایع پیشران و غیره دارای فقر و محرومیت است.

رئیسی اظهار داشت: تکمیل زیرساخت‌های ریلی و جاده‌ای، صنایع تبدیلی و جانبی برای رونق بخشی کشاورزی استان مورد نیاز است و با وجود استان مازندران واردات مرکبات و کالا معنایی ندارد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: برنج کشور در گیلان و مازندران تولید می‌شود و مازندران به عنوان استان تولیدکننده جدی است که رتبه‌های برتر را در کشور دارد از این‌رو وجود بیکاران و افراد تحت پوشش پذیرفته نیست.

وی با اظهار اینکه مازندران استان فعال کشاورزی و تولید است، به بازدید از نساجی مازندران اشاره کرد و گفت: برخی از بخش‌های این صنعت تعطیل و نیمه جان است و بخشی از نیز به شکلی مقدماتی کارش را شروع کرد.


جلیلی در شبکه استانی البرز: ایران باید با نگاه جهش کشور اداره شود

رئیسی: کارخانه نساجی احیا می‌شود/ جلیلی: نرخ بالای بیکاری لرستان

سعید جلیلی در گفتگوی تلویزیونی با مردم البرز اظهار کرد: ما امروز در آستانه یک انتخاب قرار داریم تا برای چهار سال آینده کشور تصمیم بگیریم.

وی ادامه داد: این چهار سال برای کشور می‌تواند به صورت روزمره اداره و تنها یک یا چند مشکل حل شود اما با یک نگاه دیگر می‌توان ایران را با نگاه جهش کشور اداره کرد که این نگاه متنی بر احصای توانمندی‌ها و ظرفیت‌های کشور است.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینکه در این نگاه هر فرصتی که در کشور وجود داشته باشد غنیمت شمرده می‌شود، تصریح کرد: استان البرز توانمندی‌ها و فرصت‌های زیادی دارد که نباید نادیده گرفته شود.

وی بیان کرد: مردم استان البرز اگر در استان شما فرصت‌های بسیار زیادی وجود دارد، اگر فرصت بالای کشاورزی، صنعتی، گردشگری از مزیت‌های البرز است، باید این استان را نه برای چهار سال آینده بلکه برای جهش اداره کرد.

وی گفت: استان البرز توانمندی‌های صنعتی در اشتهارد و توانمندی‌های کشاورزی و دامپروری در طالقان، نظرآباد و ساوجبلاغ و توانمندی‌های گردشگری در بیلقان دارد که اگر از این فرصت‌های به درستی استفاده شود می‌توان آن منطقه را ارتقا داد.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد: اگر البرز یک فرصت همجواری با پایتخت و استان‌های شمالی را دارد این فرصت باید برای مردم استان منفعت داشته باشد نه اینکه ایجاد مشکل کند.

وی با بیان اینکه نباید مشکلات سایر استان‌ها به البرز سرریز شود، تصریح کرد: مردم البرز در حال حاضر به جای منفعت از همجواری استانشان متضرر شده‌اند و رفع این امر نیاز به برنامه دارد.


جلیلی در شبکه استانی لرستان: نباید نرخ بیکاری در لرستان بالا باشد / لزوم ارتقای عرصه‌های اقتصادی

رئیسی: کارخانه نساجی احیا می‌شود/ جلیلی: نرخ بالای بیکاری لرستان

سعید جلیلی در سخنانی در شبکه افلاک لرستان با تاکید بر ضرورت توسعه و ارتقای روستاهای لرستان اظهار داشت: فرصت‌های بسیار ارزشمندی در روستاهای لرستان وجود دارد و این امر می‌تواند در ارتقای کشور در مؤثر باشد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان سلسله در حوزه شیلات بیان داشت: تعطیلی واحدهای شهرک صنعتی در خرم آباد مایه تأسف است، ظرفیت شهرک‌های صنعتی باید محلی بزرگ برای تولید و صادرات کشور باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه لرستان با ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی که در عرصه‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، شیلات، گردشگری، صنعت و معدن و… باید استانی باشد که نه تنها در آن مشکل بیکاری وجود نداشته باشد، بلکه پذیرای جوانان سایر کشور برای اشتغال باشد.

جلیلی بیان داشت: نباید نرخ بیکاری در لرستان بالا باشد، ظرفیت‌های حوزه دامپروری می‌تواند در استان ارتقا پیدا کند، تولید و پرورش ماهیان سردآبی در بین استان‌های غیر ساحلی کشور می‌تواند ارتقا پیدا کند، جهش ایران بدون جهش تک تک روستاها و شهرها ممکن نیست، وجود معادن غنی و رتبه دوم لرستان در این رابطه باید یک فرصت برای جلوگیری از خام فروشی باشد.

وی با بیان اینکه چالش‌هایی که امروز لرستان دارد نه تنها باید برطرف شود بلکه استان باید ارتقا پیدا کند گفت: نباید نرخ مشارکت اقتصادی لرستان رتبه ۲۴ کشور باشد، نباید ۶۰ درصد منابع سنگ استان به صورت خام و بدون فرآوری از استان خارج شود، نباید اشتغال غیر رسمی استان حدود ۵۴ درصد باشد، استانی با وجود ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی، نباید در زمینه تعداد اقامتگاه‌ها برای گردشگران در رتبه ۲۰ کشور باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به سرانه پایین درآمد لرستان و رتبه ۲۸ این استان در کشور گفت: این امر شایسته ایران و استان لرستان با وجود توانمندی و ظرفیت‌های فراوان نیست.

جلیلی تصریح کرد: نباید لرستان، جز پنج استان با بیشترین نرخ بیکاری باشد، این استان همواره در دفاع از ایران اسلامی و دفاع از حرم حماسه آفریده است باید در عرصه‌های اقتصاد، صنعت، کشاورزی و گردشگری آن حماسه و ارتقا شکل بگیرد.


قاضی زاده هاشمی در شبکه استانی آذربایجان غربی: آذربایجان غربی ظرفیت تبدیل شدن به مرکز تجارت بین المللی را دارد

رئیسی: کارخانه نساجی احیا می‌شود/ جلیلی: نرخ بالای بیکاری لرستان

امیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفتگوی تلویزیونی با مردم آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت‌های تجاری، اقتصادی و مرزی آذربایجان غربی اظهار کرد: ظرفیت تبادل مرزی در این استان بسیار فوق العاده است که فرصت‌های رونق اقتصادی را ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی استانی موفق در تولید سیب در کشور است، گفت: با این وجود هر از چندگاهی مشکلات حوزه صادرات و عرضه سیب در کشور سرباز می‌کند که در بسیاری موارد، کشاورزان از خیر فروش آن می‌گذرند در حالی که این ظرفیت بسیار مهم است.

قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: در آذربایجان غربی کمبود صنایع بزرگ یکی از مشکلات است و باید سرمایه گذاری در این خصوص صورت گیرد، ضمن اینکه در حوزه ساخت ماشین آلات نظیر ماشین آلات باغی می‌توان از ظرفیت این استان استفاده کرد.

وی ظرفیت گردشگری از جمله دریاچه ارومیه و فضای سبز و اقلیم متنوع را دیگر ظرفیت مهم آذربایجان غربی برشمرد و اظهار کرد: با توجه به پیشرفته بودن خدمات پزشکی در این استان، می‌توان از ظرفیت خدمات بهداشتی درمانی در این استان استفاده کرد که نیاز به توسعه خدمات کنسولی و ایجاد هاب تجاری فعال در این خصوص بسیار ضروری است.


مهرعلیزاده در شبکه استانی اردبیل: احداث فرهنگستان زبان آذری / دولت من ادامه دولت اصلاحات خواهد بود

محسن مهرعلیزاده در دیدار تلویزیونی با مردم استان اردبیل که از سیمای مرکز این استان پخش شد، استان اردبیل را دارای ظرفیت‌های بی‌شمار طبیعی و خدادادی دانست و اظهار کرد: یکی از قول‌هایی که توسط آقای روحانی به مردم اردبیل و استان‌های آذری داده شد اما به مرحله عملیاتی نرسید احداث و ایجاد فرهنگستان زبان آذری بود که متأسفانه این موضوع در مقیاس کوچک‌تری اجرا شد به طوری که همین الان تنها در رابطه با زبان آذری یک بنیادی تحت عنوان بنیاد فرهنگ و هنر زبان آذری زیر نظر وزارت ارشاد فعالیت دارد.

وی به واگذاری‌های مشکوک و مسئله‌دار در دولت‌های قبلی اشاره و اضافه کرد: واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان و کارخانه ماشین‌سازی تبریز مصداق این واگذاری‌های بودار هستند که باید در دولت سیزدهم این موضوع با در نظر داشتن منافع مردمی در اولویت ساماندهی قرار بگیرد.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری بازگرداندن صنایع مادر به استان‌های آذری‌نشین را ضروری عنوان کرد و افزود: چرا باید استانی همانند اردبیل بعد از گذشت بیش از ۴ دهه از عمر انقلاب اسلامی یک صنایع مادر نداشته باشد؟ چرا دولت‌های کنونی و قبلی به این موضوع التفات نشان ندادند؟ الان باید این دولت‌ها در برابر جوانان این استان پاسخگو باشند.

مهرعلیزاده همچنین خاطرنشان کرد: تقویت کوریدور شرق به غرب کشور یکی از برنامه‌های شاخص دولت آینده با هدف رونق بخشی به گردشگری و ترانزیت کالا و تقویت خدمات است که در کنار این تسهیل تخصیص بودجه به انتقال آب رود ارس به دریاچه ارومیه نیز در دستور کار قرار دارد.

وی استفاده از ظرفیت مدیران بومی را یک ضرورت برشمرد و گفت: باید با استفاده از ظرفیت نیروهای انسانی داخلی و بومی در فکر تقویت زیرساخت‌های مناطق مختلف کشور باشیم چرا که در استان‌های آذری‌نشین باید بر روی پایانه‌های مرزی بیله‌سوار و جلفا سرمایه‌گذاری کلان صورت بگیرد در کنار این موضوع بازارچه مشترک ایران و آذربایجان رونق یابد و با وصل کردن راه‌آهن سراسری کشور به جمهوری آذربایجان تحولی را در حمل و نقل ریلی کشور به حقیقت بپیوندیم.


مهرعلیزاده در شبکه استانی گلستان: فساد و رانت مانع توسعه کشور است

محسن مهرعلیزاده ظهر دوشنبه در برنامه تبلیغاتی خود از سیمای مرکز گلستان، با تاکید بر اینکه کشور ما در موقعیت تاریخی خاصی قرار گرفته است اظهار کرد: امروز مردم در مسیر انتخابی قرار گرفته‌اند که با تکیه بر تجربیات گذشته راهی برای برون رفت کشور از مشکلات بیابند و خدمتگذاری را برای بستر کار بیابند که تمام مشکلات را برطرف کند.

وی مشکلات معیشتی، تنگدستی، فقر، بیکاری، فاصله زیادی اجتماعی بین اقشار جامعه، افزایش سطح خط فقر و رسیدن خط فقر به ۷۰ درصد جامعه و کشمکش‌های سیاسی را از مشکلات جدی کشور برشمرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: متأسفانه برخی در کشور اختلاس، دزدی، فساد و دست درازی به بیت المال و تحمیل زندگی سخت به مردم را در رویه اجرایی خود برگزیده‌اند و چنان رویه سختی را برای مردم به ارمغان آورده‌اند که امیدشان به آینده کم شده است.

وی با بیان اینکه اقدامات برخی مسئولان که باید اسم نامسئول را برای آنها انتخاب کرد کشور را دچار بحران کرده، گفت: کسانی که به دنبال روش‌های ناصحیح رفتند، میز و کرسی خریدند و امضا خریدند و فروختند، کشور را به جایی رساندند که به جای تبدیل شدن به قوی‌ترین کشور منطقه، با مشکلات عدیده رو به رو است.

مهرعلیزاده تصریح کرد: این اقدامات باعث شد فاصله مردم و دولت زیاد شود و حتی در شرایطی که مسئولان بخواهند کار درستی انجام دهند مورد اعتماد مردم واقع نشوند.


همتی در شبکه استانی اصفهان: قدرت خرید مردم را با دادن کارت اعتباری به دهک‌های پایین حفظ می‌کنیم

عبدالناصر همتی در شبکه تلویزیونی اصفهان با اشاره به شرایط نامناسب اقتصادی اظهار داشت: امروزه اقشار مختلف جامعه گرفتار بیکاری و مشکلات معیشتی بوده و رفاه و آسایش شهروندان تحت تأثیر تحریم‌های ظالمانه قرار گرفته است، بنابراین نیاز است که بازنگری در نحوه اداره کشور و اقتصاد صورت گیرد.

وی افزود: سیاست بیش از حد بر اقتصاد حاکم شده و در استان‌ها باعث شده که ما نتوانیم از ظرفیت آنها استفاده کنیم و علت آن به نگرش اقتصادی مسئولان بر می‌گردد در صورتی که در دنیا سیاست را در اختیار اقتصاد قرار می‌دهند.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: باید سیاست‌های در پیش گرفته شده، منفعتی برای مردم داشته باشد در نهایت مردم را از فقر نجات دهد نه اینکه رأی دادن مردم باعث محدودتر شدن در عرصه‌های مختلف شود.

وی با بیان اینکه چهار سال اول دوره طلایی اقدامات است، گفت: مشکل استان‌ها این است که راهبرد علمی برای توسعه اقتصادی ندارند، هر استان با توجه به قومیتی، فرهنگ، منابع و حتی نزدیکی به دریا و همسایگان شرقی پتانسیل‌های متفاوتی دارد، از سویی می‌توان با راهبرد علمی از تمرکززدایی جلوگیری و به حاشیه رفتن سایر شهرها جلوگیری کرد و با این روش شهرهای کوچک خالی از سکنه نمی‌شوند.

همتی ادامه داد: نگاه سیاسی بر استان‌ها باید به نگاه اقتصادی تبدیل شود، برنامه من این است که هر سه ماه یک بار جلسه‌ای را با نخبگان هر استان تنظیم کنم و به تدریج توسعه استان‌ها را رقم بزنیم.

وی تصریح کرد: با وجود پتانسیل قوی بیکاری در استان‌های کشور ریشه دوانده، هرچه از مرکز دور می‌شویم توسعه یافتگی کمتر می‌شود که با آمایش سرزمین این مشکل قابل حل است.


رئیسی در شبکه استانی ایلام: درصدی از درآمدهای نفتی باید به رفع محرومیت‌های ایلام اختصاص یابد

سید ابراهیم رئیسی روز دوشنبه در گفتگو با شبکه استانی ایلام با عذرخواهی از عموم مردم این استان که به دلیل شرایط کرونایی امکان دیدار حضوری فراهم نشد، اظهار کرد: استان ایلام می‌تواند شرایطی را بگذراند که وضعیت مردم تغییر کند، کشاورزی، دامپروری و صنعت گردشگری از موضوعاتی است که استان می‌تواند فعال شود.

وی با اشاره به اینکه نباید چهره استان با فقر، نداشتن و بیکاری و مشکلاتی که مردم دارند، بد جلوه کند، افزود: مردم سلحشور ایلام همواره میزبان زوار اربعین بوده و در ایام اربعین، استان به ویژه شهر مهران جلوه‌ای از میزبانی مردم استان برای زوار اربعین و اباعبدالله الحسین (ع) هستند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: این عدالت نیست مردمی که بر روی ذخایر نفت و گاز زندگی می‌کند، وضع معیشتشان خوب نباشد، این جزو بدیهیات است که درصدی از درآمدها باید به رفع محرومیت و مشکلات و اشتغال در استان اختصاص یابد.

رئیسی اظهار کرد: باید قدم‌های جدی تری در خصوص رفع مشکلات استان برداشته شود، باید فاصله‌ای که بین وضع موجود و ایده ال وجود دارد، از بین رود.

وی با اشاره به اینکه طرح مهار آب‌های گرمسیری که رهبر معظم انقلاب اعتباراتی را اختصاص دادند، باید تکمیل شود، افزود: بحث مهم صادرات تولیدات استان و کشور در مرز با عراق باید پیگیری و این استان زمینه بسیار مناسبی برای گسترش مناسبات تجاری با کشور عراق را مهیا کند.


همتی در شبکه استانی قزوین: استان‌ها باید توسط مردم همان استان اداره شوند

عبدالناصر همتی در گفتگو با مردم قزوین که از طریق سیمای مرکز استان قزوین انجام شد اظهار کرد: نتیجه تمرکز بر روی شهرهای بزرگ چیزی جز دور شدن مردم از روستاها و شهرهای کوچک و رانده شدن به حاشیه شهرهای بزرگ نیست و باید این سیاست به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه اولویت من این است که تصمیمات اقتصادی بر تصمیمات سیاسی در استان حاکم شود نگاه سیاسی استان‌ها را از بین برده و باید نگاه را به اقتصادی تبدیل کنیم.

همتی ادامه داد: ما اگر می‌خواهیم استان‌ها توسعه یابند باید در راهبرد کلانی که داریم ویژگی‌های هر استان را مورد توجه قرار دهیم و به همین دلیل هر سه ما یک‌بار جلسه‌ای را با نخبگان استان‌ها خواهیم داشت و به‌تدریج و به‌طورجدی روند توسعه استان را زیر نظر قرار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه استان‌ها پتانسیل بسیار خوبی برای پیشرفت دارند، تأکید کرد: استان‌ها باید توسط خود مردم استان و توسط نخبگان استان و بر مبنای شایسته‌سالاری اداره شوند. معنا ندارد وقتی در استانی افراد نخبه و توانمند وجود دارد افراد دیگری از استان‌های دیگر را که با مسائل استان آشنا نیستند وارد استان کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه بر مبنای یک راهبرد کلی توسعه متوازن استان را دنبال می‌کنیم، خاطرنشان کرد: یک مشکل جدی در استان‌ها مخصوصاً استان‌های مرزی این است که هرچقدر از مرکز دور می‌شویم میزان توسعه‌یافتگی کمتر و محرومیت بیشتر می‌شود و این روند باید اصلاح شود.

وی اشاره کرد: هریک از استان‌های ما ویژگی‌های خوبی برای جذب توریست دارند و جذب توریست به‌عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه در استان‌ها است.


رضایی در شبکه استانی بوشهر: ظرفیت‌های ۱۰ جزیره استان بوشهر باید بیشتر مورد استفاده قرار گیرد

محسن رضایی در گفت و گوی تلویزیونی با مردم استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است که می‌توان به دریا و ساحل، گردشگری، تجارت، نفت و گاز و نیروی انسانی توانمند اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر علی رغم ظرفیت‌های بسیار زیاد همچنان محروم مانده‌اند افزود: در کنار ثروت بسیار زیاد موجود در استان بوشهر محرومیت دیده می‌شود و این در حالی است که استانی با این همه ظرفیت و قابلیت نباید اینگونه باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تقویت زیرساخت در استان بوشهر را ضروری دانست و بیان کرد: با تشکیل دولت اقدام و تحول من به خدمت مردم استان بوشهر می آیم و سند پیشرفت و تحول استان را امضا می‌کنم.

وی با بیان اینکه قول می‌دهم برنامه‌های خود را عملی کنم تصریح کرد: ۱۰ جزیره در استان بوشهر وجود دارد که کمتر مورد استفاده قرار گرفته است در حالی که اگر در دیگر کشورها بود درآمدهای زیادی را نصیب کشور کرده و استفاده مناسبی از آن می‌شد.


مهرعلیزاده در شبکه استانی فارس: برخی نمی‌گذارند تولید جان بگیرد

محسن مهرعلیزاده در گفتگوی تلویزیونی با مردم فارس بیان کرد: یکی از اصلی ترین وظایفی که بر عهده تمامی آحاد مردم وجود دارد این است که در کنار همدیگر قرار بگیریم تا بتوان نسبت به شناسایی مشکلات و برطرف کردن آن اقدام کرد.

وی تاکید کرد: طی سالیان اخیر سطح فقر در جامعه افزایش یافته است و این مهم موجب ایجاد ما امیدی در جامعه شده و باعث شده تا بنیان فعالیت‌های اجتماعی نیز تضعیف شود اما می‌توان با حضور مردم در جامعه و کمک به مشکلات یکدیگر مشکلات را برطرف کنیم.

مهرعلیزاده در ادامه تصریح کرد: نا امیدی‌هایی که در جامعه ایجاد شده فشار بر مردم را نیز افزایش داده و تحمل زندگی نیز برای بسیاری از آنان سخت شده است اما می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های موجود در جامعه و استفاده از نیروهای انسانی جوان ضمن برطرف کردن فشارها نسبت به بهبود وضعیت جامعه اقدام کرد.


گزارش در حال تکمیل است….

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط