رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 26 خرداد 1400 - 09:13
  • کد خبر : ۸۵۵۰
  • چاپ خبر : تنور گرم انتخابات در گناوه/ کرونا در هیاهوی تبلیغات فراموش نشود

تنور گرم انتخابات در گناوه/ کرونا در هیاهوی تبلیغات فراموش نشود

گناوه- با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد، فضای تبلیغاتی انتخابات نیز گرمتر شده که باید در این تجمعات رعایت پروتکل های بهداشتی بیشتر مورد توجه باشد.

صبح بوشهر-گروه استان‌ها- عصمت اسماعیلی؛ با نزدیک تر شدن به زمان برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد شور و هیجان آن نیز در شهرها و روستاها بیشتر شده است.

هر چه به لحظاتی پایانی مارتن نفس گیر انتخابات نزدیک تر می‌شویم تبلیغات در فضای مجازی و حقیقی گسترده‌تر و پرشورتر می‌شود و همه به نوعی این تحرکات را رصد می‌کنند و تحت تأثیر آن قرار دارند.

فضاهای مجازی در انتخابات پیش رو نقش مهم و مؤثری را در اطلاع رسانی و تبلیغات ایفا می‌کنند و صفحات و گروه‌های مجازی متعدد در حمایت از کاندیداهای مختلف شبانه روز در حال تولید محتوا و ارسال مطالب هستند.

در کنار اهمیت فضای مجازی، فضای حقیقی تبلیغات انتخابات نیز هر روز گرم‌تر می‌شود و فعالیت‌ها در این فضا نیز با شور و حرارت در حال انجام است.

در گناوه نیز با آغاز تبلیغات رسمی نامزدهای شوراهای اسلامی و رسیدن به روزهای نزدیک به برگزاری انتخابات فعالیت‌های تبلیغاتی نیز شدت گرفته است.

به گفته غلامرضا مهرجو فرماندار گناوه، در انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر گناوه تعداد ۵۴ نفر از نامزدها در سطح شهر گناوه و ۱۰ نفر در شهر بندر ریگ حضور دارند.

پوسترهای تبلیغاتی نامزدها بر در و دیوار شهر خودنمایی می‌کند و هر کجا که سر بچرخانی پوسترها حتی در پس کوچه‌ها پس کوچه‌ها نصب شده است.

ستادهای انتخاباتی اکثر نامزدهای شورای اسلامی شهر برپا شده است و تعداد معدودی نیز به دلیل شرایط کرونایی از برپایی ستاد خودداری کرده‌اند.

تبلیغات ستادها به ویژه شوراهای اسلامی در شب که هوا نسبتاً خنک‌تر می‌شود انجام می‌شود و ستادها ی برپا شده در این شب‌ها محل تجمع طرفداران کاندیداهای مختلف است.

برگزاری برخی برنامه‌ها در ستادها به ویژه ستادهای نامزدهای شورای شهر همراه با تجمع افراد امری است که مورد توجه است و نامزدهای انتخابات و طرفداران و حامیان آنها باید توجه ویژه به این امر داشته باشند.

برگزاری تجمعات بدون استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی توسط بیشتر شرکت کنندگان در این جمع‌های انتخاباتی می‌تواند خطر خیز کرونا را بیشتر کند.

تنور گرم انتخابات در گناوه/ کرونا در هیاهوی تبلیغات فراموش نشود

گناوه از لحاظ شرایط کرونایی در حال حاضر در وضعیت نارنجی (پرخطر) کرونا قرار دارد امری که با تجمع‌های شب‌های اخیر بر نگرانی مردم و مسئولان شهر پیرامون خطر خیز جدید کرونا می‌افزاید.

در همین راستا فرماندار گناوه بارها و در جلسات متعدد بر اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اولویت حفظ سلامت مردم از سوی نامزدها و حامیان آنها و مجریان انتخابات تاکید کرده است.

شبکه بهداشت و درمان گناوه نیز در اطلاعیه‌ای نسبت به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط ستادهای انتخاباتی هشدار داد.

در اطلاعیه شبکه بهداشت و درمان آمده‌است: بازرسان بهداشت محیط این شبکه از محل ستادهای انتخاباتی نامزدهای شوراهای اسلامی شهر بازدید کردند و تذکرات و آموزش‌های لازم را در زمینه رعایت موازین بهداشتی ستاد ملی کرونا ارائه دادند.

در ادامه این اطلاعیه تاکید شده است: با توجه به اینکه برخی از نامزدها موازین بهداشتی را رعایت نکردند و با تجمع و پخش موسیقی زنده با صدای بلند موجب نارضایتی و مزاحمت برای همسایگان در جوار ستادها شدند به دادستان عمومی و انقلاب معرفی شدند.

در پایان این اطلاعیه آمده‌است: در ادامه بازدیدها چنانچه رعایت پروتکل‌های بهداشتی زیرپا گذاشته شود، به دادستانی اعلام خواهد شد.

نگرانی از تجمعات انتخاباتی

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تجمع مردم در جریان تبلیغات کاندیداهای شوراهای اسلامی نگران‌کننده است.

سعید کشمیری تأکید کرد: عدم رعایت پروتکل بهداشتی در تبلیغات نامزدهای انتخابات در شهرها و روستاها نگران‌کننده است و زمینه شیوع موج پنجم ابتلاء به کرونا را فراهم کرده است.

وی همچنین گفت: در این ایام انتخابات از هم استانی‌های عزیز خواهشمندم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده و استفاده از ماسک را فراموش نکنند.

هرگونه عادی انگاری شرایط کرونایی در شرایط کنونی که خطر خیز جدید کرونا به شدت وجود دارد باعث به خطر افتادن جان مردم و همشهریان است و در تجمع‌های انتخاباتی در وهله اول سلامت و حفظ جان مردم باید مورد توجه نامزدهای و حامیان آنها قرار گیرد تا شاهد خیز دوباره این ویروس مرموز و ناشناخته و از دست دادن عزیزان بیشتری نباشیم.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط