رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 26 خرداد 1400 - 09:12
  • کد خبر : ۸۵۴۷
  • چاپ خبر : زمان تخلیه و ترخیص کالاهای اساسی از گمرک بوشهر کاهش می‌یابد

زمان تخلیه و ترخیص کالاهای اساسی از گمرک بوشهر کاهش می‌یابد

بوشهر- ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: زمان تخلیه و ترخیص کالاهای اساسی از گمرک بوشهر کاهش می‌یابد.

به گزارش صبح بوشهر، بهروز قره بیگی صبح چهارشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: به منظور تسریع در تخلیه و بارگیری کالا در گمرکات استان بوشهر اقدامات خوبی صورت گرفته و طرح‌های مهمی در دست اجرا داریم.

وی اضافه کرد: هم اکنون سهم بندر بوشهر در ترخیص کالاهای اساسی نسبت به سایر بنادر جنوبی کشور پایین‌تر است و در کنار اقدامات توسعه‌ای بندری و گمرکی که طی سالیان اخیر در بندر بوشهر صورت گرفته است باید زمینه توسعه انبارهای دپوی کالاهای وارداتی نیز مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل گمرک بوشهر قره بیگی بیان کرد: گمرک بوشهر این آمادگی را دارد به صورت شبانه روزی و بدون وقفه و در ایام تعطیل نسبت به ترخیص و حمل یکسره کشتی‌های که حامل کالاهای اساسی هستند، اقدام کند.

وی افزود: بر اساس مجوزی که این ستاد با همکار مسئولین ارشد استانی از ستاد تنظیم بازار کشور برای اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان دریافت کرده است از این پس به جای تعهد ذیحسابی مرکز، تعهد ذیحسابی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر جهت تضمین حقوق و عوارض گمرکی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

قره بیگی افزود: در گذشته به دلیل لزوم اخذ مجوز از مرکز و سایر تشریفات مرتبط، منجر به معطلی در روند تشریفات گمرکی می‌گردید که با صدور مجوز اخیر بلافاصله کالا از کشتی به صورت حمل یکسره و با خدمات شبانه روزی گمرک به انبارهای مورد نظر منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: اقدام صورت گرفته ضمن تسریع در تخلیه کشتی‌های حامل کالای اساسی به بندر بوشهر، موجب کاهش هزینه‌ها و انتقال کالا به انبارهای هدف و تشویق سایر خطوط کشتیرانی جهت انتقال کشتی‌های حامل کالای اساسی به این بندر خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط