رفتن به بالا
  • جمعه - 28 خرداد 1400 - 03:14
  • کد خبر : ۸۶۶۷
  • چاپ خبر : تدوین چرخه انتخاب آزادکاران اعزامی به مسابقات جهانی

تدوین چرخه انتخاب آزادکاران اعزامی به مسابقات جهانی

طبق اعلام کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد، چرخه انتخاب نفرات اعزامی به رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ به زودی بطور رسمی مشخص و اعلام خواهد شد.

به گزارش صبح بوشهر، بعد از مشخص شدن ترکیب تیم ملی کشتی آزاد ایران برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو، کادر فنی تیم ملی در حال بررسی و تدوین نهایی روند انتخاب مسافران رقابتهای جهانی است.

البته روند انتخاب آزادکاران اعزامی به رقابتهای جهانی ۲۰۲۱ نروژ از مدتها قبل و بعد از برگزاری رقابت‌های جام تختی آغاز شده، اما این چرخه همچنان ادامه دارد.

غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان نیز چندی پیش اعلام کرد با توجه به اینکه مسابقات جهانی کمتر از ۲ ماه بعد از المپیک برگزار می‌شود، کادر فنی کار خود را با در نظر گرفتن نتایج جام تختی آغاز کرده و این روند همچنان با اعزام آزادکاران به تورنمنت‌های بین المللی پیش رو ادامه خواهد داشت.

گویا کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد قرار است در چند روز آینده نحوه اجرای چرخه انتخاب نفرات اعزامی به رقابت‌های جهانی را به صورت مکتوب و از طریق سایت فدراسیون کشتی اعلام کند تا همانند چرخه انتخابی المپیک، اقدامات مشابهی برای تشکیل تیم اعزامی به مسابقات جهانی اجرا شود.

البته یکی از نکات قابل توجه در این روند، شانس بالای حضور ملی پوشان المپیکی در رقابتهای جهانی است، به طوری که کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد اعلام کرده با توجه به محدودیت زمانی تا رقابت‌های جهانی و همچنین اهمیت و سطح بالای بازی‌های المپیک، هر کشتی‌گیری که موفق به کسب مدال در المپیک شود، بدون برگزاری انتخابی و به صورت مستقیم به رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ نیز اعزام خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط