رفتن به بالا
  • شنبه - 29 خرداد 1400 - 18:29
  • کد خبر : ۸۸۶۲
  • چاپ خبر : اعمال محدودیت در شهرهای عسلویه و کنگان/نظارت ویژه بر ورود خدمه کشتی های باری /هیچ مورد کرونای هندی و آفریقایی در استان وجود ندارد

اعمال محدودیت در شهرهای عسلویه و کنگان/نظارت ویژه بر ورود خدمه کشتی های باری /هیچ مورد کرونای هندی و آفریقایی در استان وجود ندارد

دبیر ستاد مبارزه با ویروس کرونای استان بوشهر گفت : محدودیت های رنگ بندی قرمز ، برای شهرستان های عسلویه و کنگان در نظر گرفته شده است .  سعید کشمیری در گفت وگوی  باخبرنگار ایلنا بوشهر با اعلام این مطلب افزود : از نظر بستری در مجموع استانی نسبت به هفته قبل کاهش چشمگیری داشته ایم […]

اعمال محدودیت در شهرهای عسلویه و کنگان/نظارت ویژه بر ورود خدمه کشتی های باری /هیچ مورد کرونای هندی و آفریقایی در استان وجود ندارد

دبیر ستاد مبارزه با ویروس کرونای استان بوشهر گفت : محدودیت های رنگ بندی قرمز ، برای شهرستان های عسلویه و کنگان در نظر گرفته شده است .

 سعید کشمیری در گفت وگوی  باخبرنگار ایلنا بوشهر با اعلام این مطلب افزود : از نظر بستری در مجموع استانی نسبت به هفته قبل کاهش چشمگیری داشته ایم و این سیر نیز ادامه دارد اما در دوشهرستان عسلویه و کنگان نمودار بستری های  روند افزایشی داشته است و به همین دلیل وضعیت این دو شهرستان در رنگ بندی جدید قرمز شده است .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود : یکی از دلایل افزایش آمار بستری های این دو شهرستان ، همسایگی با شهرستان پارسیان در استان هرمزگان و رفت آمد مردم این شهرستان ها با یکدیگر می تواند باشد ، دلیل دیگر نیز با توجه به فرارسیدن فصل گرما ، استفاده از کولر در محیط های بسته است.

وی اضافه کرد : در هفته گذشته بعد از تعطیلات عید فطر ، برخلاف انتظارات شاهد یک روند افزایشی ١٢ درصدی میزان مبتلایان در سطح استان نسبت به قبل بوده ایم .

کشمیری با اعلام اینکه هیچ گونه مورد مثبت کرونای هندی و آفریقایی در استان وجود ندارد افزود: تعدادی تبعه هندی که چندی پیش نمونه آزمایش کرونای آنها مثبت شده بود پس از طی دوران قرنطینه  مجدد از آنها نمونه گیری بعمل آمد که آزمایش  آنها منفی شد . ضمناً  هیچ گونه ویروس هندی در بین دیگر اتباع خارجی ساکن در استان و هم استانی های خودمان تا کنون یافت نشده است .

وی افزود: در خصوص ویروس آفریقایی نیز یکی از شهروندان عسلویه که در تماس نزدیک با یک خانواده ساکن پارسیان بود نمونه وی مثبت اعلام شده بود که هم دوران قرنطینه خود را خارج از استان گذرانده  بود و هم در حال حاضر بهبود پیدا کرده است و حتی تست اطرافیان وی نیز منفی بوده است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونای استان بوشهر از تشدید کنترل لنگرهای ورودی استان خبر داد و افزود:  هر کشتی که به قصد پهلوگیری وارد آبهای استان ما می شود ، همه کارکنان آن توسط کارشناسان ما مورد آزمایش قرار خواهند گرفت و پس از اطمینان کامل از سلامت کارکنان  آن اجازه خروج از کشتی به آنها  داده خواهد شد و اگر مورد مثبتی در کشتی وجود داشته باشد ترجیحاً در خود کشتی آنها را نگه‌داری می کنیم تا دوره قرنطینه این افراد طی شود .

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط