رفتن به بالا
  • دوشنبه - 31 خرداد 1400 - 15:12
  • کد خبر : ۸۹۷۸
  • چاپ خبر : زنگ خطر کرونایی در استان بوشهر به صدا درآمد/ ثبت ۹ فوتی جدید

زنگ خطر کرونایی در استان بوشهر به صدا درآمد/ ثبت ۹ فوتی جدید

بوشهر- دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر از به صدا درآمدن زنگ خطر کرونایی در این استان خبر داد.

سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ دوشنبه ۳۱ خردادماه، ۳۲۹ نفر است.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۸۷ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای ۵۱ مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه اکنون ۳۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه هستند، افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، ۱۶ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده، بیان کرد: متأسفانه امروز ۹ مورد فوتی ناشی از ابتلاء به کرونا چهار آقا ۷۷، ۶۷، ۶۵ و ۵۹ سال باسابقه بیماری ریوی، قلبی و فشارخون و ۵ خانم ۷۲، ۶۷، ۴۲، ۴۳ و ۳۶ سال باسابقه بیماری قلبی، ریوی، فشارخون و دیابت در استان بوشهر به ثبت رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته ۷۹ بیمار نیز با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند که از این تعداد ۵۸ نفر از آنها مثبت قطعی بوده‌اند.

وی افزود: تاکنون ۱۲۳۳ نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلاء به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۴۹ هزار و ۵ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط