رفتن به بالا
  • سه شنبه - 1 تیر 1400 - 14:09
  • کد خبر : ۹۰۳۰
  • چاپ خبر : استمرار ۱۵ ساله از مهمترین ویژگی طرح قرآنی ۱۴۵۵ است

استمرار ۱۵ ساله از مهمترین ویژگی طرح قرآنی ۱۴۵۵ است

یکی از مهمترین ویژگی‌های ۱۴۵۵ استمرار این طرح از ۱۵ سال گذشته است. افرادی که در گذشته این طرح را آغاز کردند قطعاً سنت حسنه‌ای را ادامه دادند.

به گزارش صبح بوشهر، مقیسه قائم مقام مرکز فضای مجازی سازمان صدا و سیما در نشست خبری طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ در ارائه برنامه‌های امسال این معاونت گفت: کمپین و تجمیع برنامه‌های مرتبط با طرح ۱۴۵۵ در سامانه‌های مربوط به اپراتورهای آی پی tv و بسترهای اینترنتی از جمله تلوبیون، لنز و…. ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: به دلیل پراکندگی برنامه‌های این طرح در بسترهای مختلف، همه برنامه‌ها توسط همکاران ما تجمیع و مخاطبین می‌توانند به صورت متمرکز در سرویس‌های مربوط به بسترهای تعاملی از جمله تلوبیون به این برنامه‌ها دسترسی پیدا کنند. همچنین از طریق مرکز مدیریت فضای مجازی برای مشارکت در طرح قرآنی ۱۴۵۵ خدمت جدیدی ایجاد شده است.

مقیسه با تشریح این مساله افزود: ایجاد یک مسیج باکس یا پرونده تعاملی برای مخاطبین در بستر فضای مجازی تک به تک مخاطبین تلوبیون، طرح جدید مرکز فضای مجازی سازمان صدا و سیما است که از روی رفتار مردم متوجه میزان بیننده برنامه‌های دینی و مذهبی است شده و برای او پیامک ارسال کنیم.

وی در پایان با تاکید بر طراحی جدید اپلیکیشن جدیدی در نسخه اندروید، گفت: این اپلیکیشن با امکان مشاهده محتوای مربوطه، نظام امتیاز دهی، سامانه قرعه کشی در این اپلیکیشن طراحی به خصوص شده است. همچنین سامانه دیگری برای مسابقات طراحی کردیم که درخدمت شبکه قرآن و طرح ۱۴۵۵ قرار می‌گیرد، ایجاد بانک سوالات و گرفتن پاسخ، اضافه کردن امتیاز به پروفایل هر فرد از امکانات این سامانه است.

 استمرار ۱۵ ساله از مهمترین ویژگی طرح قرآنی ۱۴۵۵ است

برگزاری جشنواره هنری با ۷ رشته متنوع

سپس حجت الاسلام ارزانی رئیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به بیان نکاتی در خصوص مشارکت در این طرح پرداخت وگفت: طرح ۱۴۵۵ معطوف به فضای قرآنی از ۵ تیرماه آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه قرآن باید وارد زندگی مردم شود، گفت: یکی از مزیت‌های این طرح نسبت به قبل ورود به عرصه‌های هنری است. بر همین اساس جشنواره‌ای با رشته‌های متنوعی از جمله: خوشنویسی، شعر، فیلم کوتاه، محصولات چند رسانه‌ای، گرافیک و طراحی پوستر، نقاشی و داستان نویسی برای همه گروه‌های سنی تعریف شده است. این جشنواره بر اساس آیه‌هایی است که برای هر روز رقم خورده است و این امر موجب می‌شود تا مفاهیم قرانی با زبان هنر به بطن زندگی راه پیدا کند.

استمرار ۱۵ ساله از مهمترین ویژگی طرح قرآنی ۱۴۵۵ است

سپس مهدی قره شیخلو مدیر مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با تبریک میلاد حضرت رضا (ع) گفت: یکی از مهمترین ویژگی‌های ۱۴۵۵ استمرار این طرح از ۱۵ سال گذشته است. افرادی که در گذشته این طرح را آغاز کردند قطعاً سنت حسنه‌ای را شروع کردند. اصلی ترین رمز و راز این طرح ارتباط مردم با قرآن است که آن را به صورت مستمر و جاری ادامه پیدا کرده است و از یک ارتباط مناسبتی با قرآن به یک ارتباط روزانه ارتقا پیدا کرده است. این امر خلائی است که در بدنه عمومی جامعه حس می‌شود و باید تلاش بیشتری برای انس با قرآن فراهم شود.

قره شیخلو با اشاره به ۷ هزار بقعه متبرکه ادامه داد: بقاع متبرکه ظرفیت بسیار بالای سازمان اوقاف برای اجرای طرح قرآنی ۱۴۵۵ هستند. به همین منظور در ادارات کل اوقاف استان‌ها هماهنگی لازم انجام شده تا در این طرح به نحو شایسته ای همکاری کنند.

 استمرار ۱۵ ساله از مهمترین ویژگی طرح قرآنی ۱۴۵۵ است

اهتمام بر پرداخت جوایز برگزیدگان

بعد از آن محمد رضا مسیب زاده مدیرکل اداره قرآن و عترت وزارت آموزش و پرورش به بیان نکاتی در خصوص این طرح پرداخت و گفت: قرار گاه قرآن و عترت با ۱۷ کانال در فضای شبکه شاد از مهمترین ظرفیت‌های این سازمان برای ارتقا و گسترش طرح ملی ۱۴۵۵ است. همچنین امیدواریم کانال اختصاصی برای این طرح ایجاد کنیم و و در صفحه اصلی شبکه شاد نیز بنر و وردی برای توجه بیشتر دانش آموزان قرار دهیم.

وی با اشاره به بازدیدهای بالا ادامه داد: طبق سال‌های قبل امیدواریم در خصوص اهدای جوایز به برگزیدگان امسال توجه بیشتری داشته باشیم.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط