رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 2 تیر 1400 - 06:31
  • کد خبر : ۹۰۸۱
  • چاپ خبر : حل مشکل فاضلاب شهری خارج از توان شورا و شهرداری است/ بزرگترین کار شهرداری در این دوره روشنایی معابر بود

حل مشکل فاضلاب شهری خارج از توان شورا و شهرداری است/ بزرگترین کار شهرداری در این دوره روشنایی معابر بود

رئیس شورای شهر عالی شهر در استان بوشهر گفت : شورای شهر باتوجه به منابع درآمدی ناپایدار شهرداری و عدم وصول به موقع و قابل پیش بینی درآمد پایدار، تنها راه توسعه شهری را روی آوردن به بخش خصوصی می‌داند. به گزارش خبرنگار ایلنا از بوشهر ، حامد حیدری رئیس شورای شهر عالیشهر در گفت […]

حل مشکل فاضلاب شهری خارج از توان شورا و شهرداری است/ بزرگترین کار شهرداری در این دوره روشنایی معابر بود

رئیس شورای شهر عالی شهر در استان بوشهر گفت : شورای شهر باتوجه به منابع درآمدی ناپایدار شهرداری و عدم وصول به موقع و قابل پیش بینی درآمد پایدار، تنها راه توسعه شهری را روی آوردن به بخش خصوصی می‌داند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بوشهر ، حامد حیدری رئیس شورای شهر عالیشهر در گفت وگو  با ایلنا با اشاره به عملکرد 4 ساله شورای شهر پنجم این شهر  گفت: مجموع بوجه شهرداری در 4 سال گذشته  نزدیک به 60 میلیارد تومان بود. کسانی که به امور بوجه واقف هستند می دانند این مبلغ برای یک شهر 30 هزار نفری بسیار ناچیز است و ضمناً از این بودجه 60 درصد آن یعنی حدود 38 میلیارد صرف امور جاری شهرداری مانند حقوق پرسنل و … شده و عملاً مبلغ ناچیزی برای کارهای عمرانی باقی می ماند.

unnamed

حیدری ابراز داشت : ما دو راه داشتیم یا بدهکار کردن شهرداری و یا  صرفه جویی در هزینه‌ها ، که راه دوم را انتخاب کردیم .

رئیس شورای شهر عالیشهر تصریح کرد : البته نباید از این مطلب به سادگی بگذریم که شهرداری ما از لحاظ تعدد پرسنل فربه است و این میراثی است که از گذشتگان در زمان تشکیل شهرداری به یادگار مانده  است .

حیدری افزود : در بحث بوجه تملک فرمانداری ، به شهر عالیشهر فقط 500 میلیون تومان به صورت سالیانه تخصیص داده شده  که این بوجه ناچیز کفاف هیچ کاری را نمی‌دهد.

حیدری بیان داشت: از طرفی شورا می‌تواند در راستای تحقق اصل 44 با واگذاری قسمتی از فعالیت‌های شهرداری به بخش خصوصی، در این زمینه هم پرتلاش ظاهر شود .

تخصیص بودجه برای  فاضلاب فرا استانی است

رئیس شورای شهر عالیشهر ابراز داشت :بر خلاف شایعات و صحبت های گفته شده بحث حل مشکل  فاضلاب  عالیشهر بودجه 500 میلیاردی را طلب می کند که  این بودجه خارج از توان شورا و شهرداری بوده و فرا استانی است. 

حیدری افزود : با همکاری رئیس شرکت عمران ، در چند ماه گدشته با رایزنی‌ها و جلساتی که در استانداری داشتیم  این کار استارت خورده  دو مرحله تحقیقاتی برای فاضلاب عالیشهر در نظر گرفته شد که فاز اول مطالعات آن با بوجه 2 میلیارد تومان انجام شده است.

index

6000 متر به روشنایی شهر اضافه شده است

حیدری بیان داشت : یکی از بزرگترین کار شهرداری به مردم در این دوره روشنایی معابر بود . تاریکی معابر هم زندگی را برای شهروندان ناخوشایند کرده بود و هم امنیت را پایین می آورد و همانگونه که مستحضرید روشنایی معابر بر عهده اداره برق است ولی بوجه و امکانات آن در اداره برق موجود نبود . 

رئیس شورای شهر عالیشهر افزود : با تقبل فشار مالی توسط شهرداری  ،  6000 متر به روشنایی شهر اضافه شد که این پروژه همچنان برای 2000 متر دیگر ادامه دارد.

2252

تا حدودی فشار مشکلات را کم کردیم

حیدری در مورد سئوال خبرگزاری ایلنا  که آیا شورای اسلامی شهر درسالهای گذشته توانسته پاسخگوی خواست های مردم باشد اظهار داشت : باتوجه به اینکه تمام مشکلات را نمی توان به یکباره حل کرد اما تا حدودی توانستیم با رایزنی ها ومکاتباتی که با مسئولان بالاتر داشتیم   فشار مشکلات را کم کرده وسطح امکانات رفاهی وزیرساخت‌ها را بالا ببریم. 

وی افزود: من در سال آخر تمام تلاش خود را کردم که آرامش را به شورا برگردانم و رابطه شورا و شهرداری و  شرکت عمران را در عالیشهر بهتر کنم . این امر باعث شد تا بوجه هدر نرود و موازی کاری نشود.

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط