رفتن به بالا
  • شنبه - 5 تیر 1400 - 12:11
  • کد خبر : ۹۲۶۱
  • چاپ خبر : آمار بالای بستری‌های کرونایی در استان بوشهر زنگ خطر است

آمار بالای بستری‌های کرونایی در استان بوشهر زنگ خطر است

بوشهر- دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: متأسفانه آمار بالای بستری‌ها در استان زنگ خطر محسوب می‌شود و نیاز جدی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی احساس می شود.

سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ شنبه ۵ تیر ماه، ۳۵۳ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند که از این تعداد ابتلای ۶۴ مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۴۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، ۱۵ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام‌شده است، بیان کرد: متأسفانه امروز ۲ مورد فوتی ناشی از ابتلاء به کرونا ۲ آقا ۸۸ سال سن باسابقه بیماری سرطان و ۵۵ سال سن بدون داشتن بیماری زمینه‌ای در استان بوشهر به ثبت رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته ۷۳ بیمار نیز با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند که از این تعداد ۶۲ نفر از آنها مثبت قطعی بوده‌اند.

وی افزود: تاکنون هزار و ۲۴۷ نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلاء به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۵۰ هزار و ۷۹۱ نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط