رفتن به بالا
  • شنبه - 5 تیر 1400 - 06:11
  • کد خبر : ۹۲۲۸
  • چاپ خبر : میزان وقوع جرائم خشن و جنایی در استان بوشهر ۱۶ درصد کاهش یافت

میزان وقوع جرائم خشن و جنایی در استان بوشهر ۱۶ درصد کاهش یافت

بوشهر- رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر از کاهش ۱۶ درصدی میزان وقوع جرائم خشن و جنایی در سه ماه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در سطح استان خبر داد.

سرهنگ جوشن سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در این مدت نسبت کشف به وقوع نیز ۱۳۸ درصد گزارش‌شده است.

وی از کشف ۱۱ فقره از قتل‌های معوقه سنوات قبل در سه ماه ابتدایی امسال خبر داد و گفت: دست‌یابی به نسبت کشف به وقوع ۴۳۳ درصد در این جرم خشن از دیگر دستاوردهای پلیس آگاهی استان بوشهر سه ماه ابتدایی امسال است.

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر از منفی بودن وقوع جرایم خشن نظیر گروگان‌گیری و سرقت از بانک و راهزنی در سال جاری در استان بوشهر خبر داد و افزود: شناسایی و دستگیری ۴۰ نفر خریدار اموال مسروقه بخشی دیگری از موفقیت‌های پلیس آگاهی استان بوشهر است.

وی افزود: شناسایی و انهدام ۳۸ باند مجرمانه در جرایم سرقت که منتج به دستگیری ۱۰۴ نفر سارق و کشف ۳۶۱ فقره انواع سرقت شده بخشی دیگری از موفقیت‌های پلیس آگاهی استان بوشهر است.

سهرابی با بیان اینکه در سه ماه امسال ۴۸ نفر محکوم تحت تعقیب در استان بوشهر شناسایی و دستگیر شدند، بیان کرد: برای سه ماه دوم نیز برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفته و تلاش خواهد شد تا نتیجه مطلوب‌تری محقق شود.

وی ادامه داد: دستیابی به نسبت کشف به وقوع ۱۱۱ درصد در سرقت به عنف، کاهش ۵۰۰ درصدی وقوع سرقت مسلحانه، دست‌یابی به نسبت کشف به وقوع ۹۳ درصد در مجموع سرقت‌ها و کاهش وقوع جرایم سرقت از ۶ درصد افزایش در فروردین‌ماه به میزان ۲ درصد کاهش در پایان خردادماه از دیگر موفقیت‌های پلیس آگاهی استان بوشهر در سه ماه ابتدایی امسال است.

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر درباره عملکرد پلیس آگاهی استان بوشهر در زمینه جرم جعل و کلاهبرداری گفت: کشف ۱۲۴ فقره جرم جعل و دست‌یابی به نسبت کشف به وقوع ۱۰۰ درصد در این جرم، کشف تعداد ۲۵۹ فقره جرم کلاه‌برداری و دست‌یابی به نسبت کشف به وقوع ۱۰۰ درصد در این جرم از دیگر دستاوردهای پلیس آگاهی استان بوشهر در سه ماه نخست است.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط