رفتن به بالا
  • یکشنبه - 6 تیر 1400 - 06:12
  • کد خبر : ۹۲۹۶
  • چاپ خبر : شبکه تبلیغ استان بوشهر باید مبتنی بر استفاده از همه ظرفیت‌ها باشد

شبکه تبلیغ استان بوشهر باید مبتنی بر استفاده از همه ظرفیت‌ها باشد

بوشهر- سرپرست معاونت فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: شبکه تبلیغ استان بوشهر باید مبتنی بر استفاده از همه ظرفیت‌ها به ویژه رسانه باشد.

حجت‌الاسلام محمد قادری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مقام معظم رهبری در خصوص رسانه، فضای مجازی و اهمیت آن در تبلیغ، تبیین و گسترش مبانی انقلاب اسلامی صحبت و تأکید می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تبلیغی که از آن صحبت می‌کنیم دارای شاخصه‌هایی است، بیان کرد: تبلیغ مبانی اسلام و انقلاب اسلامی باید مبتنی بر قرآن باشد.

قادری با بیان اینکه اندیشه اسلام ناب وقتی می‌خواهد تبیین بشود باید برای مقام تبیین آن از قرآن استفاده کنیم اضافه کرد: با توجه به اینکه نیاز است در فرامرزهای اسلام صحبت و تبلیغ صورت بگیرد، بنابراین نیاز است تبلیغ و صحبت‌ها بر اساس قرآن باشد تا بتوانیم بگوییم اندیشه انقلاب اسلامی برگرفته از قرآن است.

وی با اشاره به اینکه تبلیغ باید برآمده از یک ضمیری خالص باشد گفت: کارگزار اسلامی وقتی می‌خواهد صحبت کند هم خودش باید اهل تزکیه باشد و هم دیگران را تزکیه کند یعنی هم خودش اهل مبارزه با فساد باشد و دیگران را از فساد دور کند.

قادری با اشاره به اینکه تبلیغ باید مبتنی بر نیازهای زمانه و مردم محور باشد افزود: به دلیل اینک نیروی محرکه انقلاب اسلامی مردم بوده و هستند، تبلیغ باید همراه با عمل خالص باشد و برآیند این معارف که صحبت می‌شود باید در عمل خود فرد نیز باشد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تمام ساختارهای بینشی و اندیشه دنیا یعنی بلوک شرق و غرب توسط اندیشه و بینش انقلاب اسلامی به‌هم‌ریخته شد.

قادری بیان کرد: یکی از مهمترین نیازهای ایدئولوژی و منظومه فکری که باعث زدن حرف‌های نو و تبیین اندیشه‌های انقلاب اسلامی و اسلام ناب چه در درون کشور چه برون کشور می‌شود این است که انقلاب اسلامی برخاسته از یک فکر خالص و ناب است و این اسلام ناب در حیطه فرد صحبت نمی‌کند بلکه تمام شئون یک شخص را در برمی‌گیرد و در قالب گسترده‌تر روابط و ساختار اجتماعی را نیز در برمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی به دلیل نیاز جامعه به تبلیغ معارف اسلام ناب به دستور امام خمینی (ره) تأسیس شد گفت: سازمان تبلیغات اسلامی بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین سازمان فرهنگی کشور است که مؤسسات مختلف فرهنگی دارد.

سرپرست معاونت فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: اولین شاخصه زیرمجموعه سازمان تبلیغات اسلامی اهتمام به امور مسلمین است به‌عنوان‌مثال در انتخابات حرکتی که طلاب جوان انجام دادند و در سه محور از باب تواصی بیانیه‌هایی را در محورهایی که کمتر به آنها پرداخته‌شده به مردم دادند.

وی تصریح کرد: در گام اول بیانیه‌ای داده شد و اهم وظایف شورای شهر و شهرداری‌ها را از دید مقام معظم رهبری به مردم گوشزد کردند که برخاسته از پژوهش وسیعی بود و این گام را در استان بوشهر طلاب جوان از باب اهتمام به امور مسلمین انجام دادند.

قادری اضافه کرد: در گام دوم خصوصیات کاندیدای اصلح از دید مقام معظم رهبری در افق شورای شهر به مردم گوشزد شد که هر کدام از این محورها و خصوصیات یک فصل پژوهش داشت.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰ نفر از طلاب و روحانیون، امامان محله و مبلغین در این کار شرکت داشتند گفت: در خصوص وظیفه هر فرد در جامعه برای حضور در انتخابات نیز محورهایی گفته شد که در مجموع کارهای صورت گرفته بی‌سابقه بوده و در گام دوم انقلاب نشان داده شد که طلاب، روحانیون، امامان محله و مبلغین استان بوشهر به امور مسلمین اهتمام دارند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط