رفتن به بالا
  • سه شنبه - 8 تیر 1400 - 06:29
  • کد خبر : ۹۴۳۲
  • چاپ خبر : قطعی برق زندگی مردم استان بوشهر را مختل کرد/ نقش ماینر ها در قطعی برق استان / گلایه کسبه از ساعات قطع برق بازار

قطعی برق زندگی مردم استان بوشهر را مختل کرد/ نقش ماینر ها در قطعی برق استان / گلایه کسبه از ساعات قطع برق بازار

قطعی های مکرر برق در شهرهای مختلف استان بوشهر گلایه شدید مردم استان را در پی داشته است . برخی از کسبه استان نیز با بیان اینکه موضوع قطعی برق در ساعات فعالیت آنها باعث از رونق افتادن کسب و کارشان شده است از این موضوع شکایت دارند. به گزارش خبرنگار ایلنا از بوشهر ، […]

قطعی برق زندگی مردم استان بوشهر را مختل کرد/ نقش ماینر ها در قطعی برق استان / گلایه کسبه از ساعات قطع برق بازار

قطعی های مکرر برق در شهرهای مختلف استان بوشهر گلایه شدید مردم استان را در پی داشته است . برخی از کسبه استان نیز با بیان اینکه موضوع قطعی برق در ساعات فعالیت آنها باعث از رونق افتادن کسب و کارشان شده است از این موضوع شکایت دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بوشهر ، همزمان با آغاز فصل گرما و افزایش میزان استفاده از برق در نقاط مختلف استان بوشهر ، شاهد قطعی های مکرر برق در نواحی مختلف این استان هستیم به نحوی که این مشکل باعث ایجاد اختلال در زندگی روزمره شهروندان هم استانی شده است.

همزمان با آغاز فصل امتحانات خردادماه دانش آموزان و نیاز به استفاده از سیستم های الکترونیکی در آزمون های آنلاین ، مشکل قطعی برق در بین دانش آموزان و دانشجویان به یک معضل اساسی و استرس زا تبدیل شده است حتی باعث عدم شرکت اجباری آنها در برخی از آزمون ها شده است .

برخی از کسبه استان با گلایه از برنامه زمانبندی اعلام شده قطعی برق روزانه ، خواستار تغییر ساعات آن شده اند. آنها معتقد هستند که ساعات قطعی برق  بعضاً در زمان اوج فعالیت بازار و بانک ها است و این موضوع باعث ضرر و زیان های مالی برای آنها شده است.

عده‌ای از هم استانی‌ها نیز با توجه شرایط کرونایی کشور و استان ، نگران بیماران بستری خود در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی به دلیل قطعی برق هستند.

در همین حال خبرهای موثقی  مبنی بر استفاده مکرر و گسترده از دستگاه های ماینر جهت استخراج ارزهای دیجیتال در نقاط مختلف استان به گوش می رسد که افزایش میزان استفاده از برق را در پی داشته است.

160919_163

1200 دستگاه ماینر در استان شناسایی و جمع آوری شده است

 مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر در گفت و گو با خبرنگار ایلنابا اعلام این مطلب افزود : شیوع گسترده استفاده غیر مجاز از دستگاه های ماینر در سطح کشور و استان یکی از دلایل رشد مصرف برق است که در استان بوشهر نیز تاکنون بالغ بر ۱۲۰۰ دستگاه شناسایی و جمع آوری شده ، دلیل دیگر قطعی برق نیز کاهش بارندگی و افزایش مصرف برق بخش کشاورزی و وسایل سرمایشی  در سطح کشور نسبت به دوره مشابه سال گذشته است و دلیل سوم کاهش تولید نیروگاههای برق آبی کشور به دلیل کاهش سطح آب پشت سد نیروگاه های برق آبی است.

غلامرضا حشمتی افزود : در خصوص قطعی برق بیمارستان‌ها جای نگرانی وجود نداشته و تمام بیمارستانهای استان در لیست خطوط حساس و ممنوعه قطع برق قرار دارند و قطع برق برنامه ریزی شده ای برای این اماکن وجود ندارند.

وی در پایان با تشریح برنامه ریزی صورت گرفته درخصوص قطع برق کسبه و بازار افزود : به گونه ای برنامه ریزی شده که قطع برق بازارها در ساعات ۱۳ الی ۱۸ است ولی این موضوع برای مراکز تجاری و بازار ها قابل اجرا است و برای مغازه هایی که در سطح شهر و روستاها پراکنده هستند امکان پذیر نیست و ممکن است ناگزیر در ساعات فعالیت نیز دچار قطعی هایی شوند.

 

 

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط