رفتن به بالا
  • شنبه - 12 تیر 1400 - 18:12
  • کد خبر : ۹۵۵۸
  • چاپ خبر : دشتستان زلزله‌خیز است/ لزوم مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی

دشتستان زلزله‌خیز است/ لزوم مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی

بوشهر- فرماندار دشتستان با اشاره به اینکه این شهرستان از نقاط زلزله‌خیز و حادثه‌خیز کشور است، گفت: باید نسبت به مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی اقدامات لازم انجام شود.

به گزارش صبح بوشهر، فتح‌الله نوروزی صبح شنبه در نشست با مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر و دهیاران شهرستان دشتستان اظهار داشت: فرصت بسیار خوبی برای توسعه ساخت مسکن محرومان در استان فراهم است که باید به خوبی استفاده شود.

وی اضافه کرد: دهیاران باید تلاش لازم را برای شناسایی محرومان نیازمند مسکن داشته باشند و اقدامات لازم را برای معرفی این افراد به بنیاد مسکن کنند.

فرماندار شهرستان دشتستان تصریح کرد: دهیاران تلاش کنند تا افراد نیازمند مسکن در شهرستان از این فرصت خوب بی‌بهره نمانند و کسی به خاطر بی اطلاعی از این طرح، از مزایای آن بی‌نصیب نباشد.

وی تاکید کرد: افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در اولویت این طرح هستند ولی برخی افراد هستند که تحت حمایت هیچ نهادی نیستند ولی وضعیت زندگی سختی دارند و به شدت نیازمند مسکن هستند که باید اطلاع‌رسانی لازم به آنها انجام شود.

نوروزی خواستار تحویل لیست افراد نیازمند مسکن به بنیاد مسکن شد و ادامه داد: امیدواریم در سریع‌ترین زمان شاهد تشکیل پرونده و ساخت مسکن برای محرومان باشیم.

فرماندار دشتستان با اشاره به اینکه این شهرستان از نقاط زلزله‌خیز و حادثه‌خیز کشور است، گفت: باید نسبت به مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی اقدامات لازم انجام شود.

وی افزود: باید تلاش شود خانه‌های فرسوده و نامناسب شناسایی شده و بستر لازم برای بهسازی و نوسازی این واحدها و مقاوم کردن آنها در مقابل حوادث فراهم شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط