رفتن به بالا
  • شنبه - 12 تیر 1400 - 18:11
  • کد خبر : ۹۵۴۶
  • چاپ خبر : محرومان نیازمند مسکن در استان بوشهر شناسایی و معرفی شوند

محرومان نیازمند مسکن در استان بوشهر شناسایی و معرفی شوند

بوشهر – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: محرومان نیازمند مسکن در استان بوشهر شناسایی و معرفی شوند.

به گزارش صبح بوشهر، حمید حیدری بریدی صبح شنبه در نشست با دهیاران شهرستان دشتستان اظهار داشت: یکی از رسالت‌های مهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخت و تحویل مسکن برای محرومان در نقاط مختلف کشور است.

وی با اشاره به صدور مجوز ساخت هزار و ۵۰۰ واحد مسکن ویژه محرومان در استان بیان کرد: در این راستا ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض در استان بوشهر پرداخت خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: این واحدهای مسکونی ویژه افرادی است که بضاعت مالی برای تأمین مسکن ندارند و باید از این فرصت به خوبی استفاده شود.

وی با بیان اینکه دهیاران وظیفه شناسایی محرومان را در این طرح دارند ادامه داد: کسانی که مسکن ندارند و یا مسکن آنها استحکام لازم را ندارد باید شناسایی شده و معرفی شوند تا برای ساخت مسکن برایشان اقدام شود.

حیدری خاطرنشان کرد: در این طرح به ازای هر واحد مسکونی ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و یک میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود.

بوشهر پیشتاز طرح‌های هادی

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر در اجرای طرح‌های هادی در سطح کشور پیشتاز بوده است افزود: نباید بگذاریم که اعتبارات طرح مسکن محرومان برگشت بخورد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر تاکید کرد: طی دو سه ماه گذشته مردم در تشکیل پرونده و ارسال آن به بانک‌های مربوطه همکاری لازم را نداشته‌اند و باید از این فرصت طلایی بهتر استفاده شود.

وی گفت: دهیاران نقش مهمی در این خصوص دارند و نباید قصوری صورت گیرد و افراد نیازمند به صورت دقیق شناسایی شوند.

حیدری اظهار داشت: در حوزه مسکن شهری هم پیگیری‌هایی صورت گرفته است و باید در زمینه مسکن روستایی اقدامات خوبی را انجام دهیم تا در حوزه شهری هم بتوانیم اعتبارات لازم را دریافت کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط