رفتن به بالا
  • شنبه - 12 تیر 1400 - 18:12
  • کد خبر : ۹۵۸۲
  • چاپ خبر : نظارت بر رعایت دستورالعمل های کرونایی در گناوه تشدید شود

نظارت بر رعایت دستورالعمل های کرونایی در گناوه تشدید شود

گناوه- فرماندار گناوه گفت: با توجه به تغییر وضعیت شهرستان گناوه از نارنجی به قرمز کرونایی، تشدید نظارت‌ها و مقررات مقابله با کرونا مورد توجه جدی قرار گیرد.

به گزارش صبح بوشهر، غلامرضا مهرجو عصر پنجشنبه در نشست اضطراری ستاد مقابله با کرونا شهرستان گناوه اظهار داشت: مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا لازم الاجرا و به منزله قانون است و بر اساس این مصوبات و با توجه به وضعیت کرونایی، نظارت‌ها باید تشدید شود.

فرماندار گناوه افزود: با توجه به تغییر وضعیت شهرستان گناوه از نارنجی به قرمز کرونایی، تشدید نظارت‌ها و مقررات مقابله با کرونا مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی گفت: تشدید نظارت‌ها بر مشاغل و گروه‌های شغلی مشمول وضعیت کرونایی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و اعمال نظارت بر ترددها به ویژه ترددهای خودرویی در شب، نظارت بر تشییع جنازه‌ها و عروسی‌ها و برگزاری جلسات بر اساس پروتکل‌های بهداشتی در شرایط فعلی از مهمترین مواردی که باید مدنظر باشد.

وی با اشاره به اینکه تشییع جنازه‌ها از موارد مهم در تجمع افراد و شیوع کرونا است گفت: تشییع جنازه‌ها در آرامستان های شهرستان باید مدیریت شود و شهرداری با پیمانکار آرامستان ها ابلاغ کند تا مراسم تشییع بدون تجمع باشد و به هیچ وجه اجازه ندهد که همزمان با هم چندین مراسم تشییع انجام شود.

وی ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد که وضعیت رعایت پروتکل‌ها در شهرستان به شدت کاهش یافته است که با توجه به وضعیت قرمز کرونایی باید از عادی انگاری به شدت پرهیز کرد.

نظارت بر رعایت دستورالعمل های کرونایی در گناوه تشدید شود

فرماندار گناوه با تقدیر از همه دست اندر کاران ستاد مقابله با کرونا شهرستان گفت: در کنار مأموریت‌های اصلی مقابله با شیوع کرونا در سطح شهرستان، واکسیناسیون افراد نیز ادامه دارد و در روزهای آینده با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت.

وی گفت: دستگاه‌های اجرایی شهرستان گناوه از همه ظرفیت‌های شهرستان برای کمک به شبکه بهداشت و درمان برای جذب سهمیه اختصاصی واکسن استفاده کنند تا واکسیناسیون در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود و مردم واکسن شوند.

وی ادامه داد: حفظ جان و سلامت مردم برای همه ما به عنوان کارگزاران و خدمتگزاران مردم مهم است و در هر جایگاهی باید کمک کنیم تا شهرستان از وضعیت قرمز خارج شود.

مهرجو یادآور شد: از همه مردم شریف شهرستان که در دوره‌های مختلف همراه و همکار مسئولان بوده‌اند درخواست می‌کنیم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمک کنند تا با پشت سر گذاشتن وضعیت کنونی، افراد و خانواده‌ها کمتری به کرونا مبتلا و یا داغدار شوند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط