رفتن به بالا
  • شنبه - 12 تیر 1400 - 18:11
  • کد خبر : ۹۵۳۷
  • چاپ خبر : گرمای شدید در استان بوشهر/ دمای هوا از ۵۰ درجه فراتر رفت

گرمای شدید در استان بوشهر/ دمای هوا از ۵۰ درجه فراتر رفت

بوشهر- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به گرمای شدید در استان گفت: دمای هوا در شهرهای برازجان و دیلم به ۵۱ درجه سانتیگراد رسید.

پیام مساعدی در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی شبانه روز گذشته شاهد افزایش دما در سطح استان بوشهر هستیم به گونه‌ای که دمای هوا در شهرهای برازجان و دیلم به ۵۱ درجه سانتیگراد رسیده است.

وی با اشاره به رسیدن دمای هوا در شهرهای اهرم، بندر امام حسن و خورموج به ۴۷ درجه خاطرنشان کرد: دمای هوا در خارگ و جم به ۴۵ درجه رسیده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر تصریح کرد: طی این مدت رطوبت هوا در عسلویه، گناوه، دیر، خارگ و بوشهر به ترتیب ۹۴، ۹۲، ۷۸، ۷۶ و ۷۱ درصد بوده است.

وی ادامه داد: بررسی هواشناسی نشان می‌دهد امروز به سبب وزش جریانات شمالی، خلیج فارس در سواحل و فراساحل مرکزی و جنوبی استان بوشهر تا حدودی مواج و متلاطم خواهد بود.

مساعدی اظهار کرد: از فردا تا پایان هفته با جنوبی شدن جریان‌ها بر رطوبت و شرجی هوا افزوده شده و دریا طی این مدت به طور غالب آرام پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر به طور غالب صاف همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد، در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش‌‏بینی شده است.

وی اظهار کرد: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۰ گاهی ۳۸ و در سواحل مرکزی و جنوبی تا عصر امروز گاهی تا ۴۲ کیلومتر در ساعت، از امشب جنوب غربی تا جنوب شرقی و روی دریا گاهی شمال غربی با سرعت هشت تا ۳۰ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت. پیش ‏بینی می‌‎شود.

مساعدی‬ ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در سواحل استان ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و تا اواخر وقت امروز در سواحل مرکزی و جنوبی گاهی ۱۵۰ سانتیمتر پیش بینی شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط