رفتن به بالا
  • دوشنبه - 14 تیر 1400 - 21:13
  • کد خبر : ۹۷۵۲
  • چاپ خبر : افرادی که دنبال پست و قدرت هستند سراغ من نیایند

افرادی که دنبال پست و قدرت هستند سراغ من نیایند

بوشهر- نماینده دشتستان در مجلس گفت: کار نماینده دخالت در عزل و نصب‌ها نیست و وقتی برای این کارها نداریم ولی مشورت می‌دهیم و نظارت و مراقبت می‌کنیم که افراد نااهل و ناکارآمد مسئولیت نگیرند.

به گزارش صبح بوشهر، ابراهیم رضایی عصر دوشنبه در جمع اهالی دالکی اظهار داشت: دالکی به واسطه بزرگان، نخبگان و علمای این شهر نقش مهمی در تحولات سیاسی و اجتماعی دشتستان داشته است.

وی با اشاره به اینکه کرونا باعث شده تا ارتباط‌ها بین مردم تحت تأثیر قرار گیرد افزود: بنای ما ارتباط مستقیم و دائمی و نزدیک با مردم بوده ولی در یک سال اخیر و همزمان با شیوع کرونا به منظور حفظ سلامت مردم کمتر توفیق دیدار مستقیم و رودررو با مردم به صورت عمومی را داشته‌ایم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی انتخابات اخیر را باشکوه و پرافتخاری خواند و افزود: مشارکت ۶٢ درصدی مردم دشتستان و رأی بیش از ٧٠ درصدی به آیت‌الله رئیسی بیانگر انقلابی بودن مردم این شهرستان و افتخارآمیز بود.

وی با اشاره به تلاش‌های برخی گروه‌ها برای کاهش حضور مردم در انتخابات ادامه داد: کرونا باعث کاهش حضور مردم در انتخابات شد. کسانی هم که شرکت نکردند دشمن نظام و انقلاب نبودند. مردم درد اقتصاد و معیشت داشتند و دلخور بودند و برخی افراد به خاطر این نارضایتی پای صندوق نیامدند.

رضایی تصریح کرد: افرادی که رأی دادند هم درد داشتند ولی در انتخابات حضور یافتند تا وضعیت تغییر کند و امیدواریم دولت آینده با ولایتمداری، کار انقلابی و جهادی، انتخاب مدیران توانمند و توجه به نیازهای مردم بتواند گره‌گشای مشکلات مردم باشد.

دوره پرخسارت گذشته تکرار نخواهد شد

وی با اشاره به اینکه دوره پرخسارت گذشته تکرار نخواهد شد، افزود: انتظار ما از آیت‌الله رئیسی این است که همانطور که در قوه قضائیه مقابل فساد ایستاد در قوه مجریه هم اینگونه عمل کند و ریشه فساد را بخشکاند. باید ریشه درست شود و ریشه فساد در قوه مجریه است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر جلوی رانت‌خواری، فساد، ویژه‌خواری، اختلاس و ناکارآمدی‌ها گرفته شود فقیر نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه به تبعیض و فساد اعتراض داریم، خاطرنشان کرد: جوانان ما تحصیلکرده، متخصص و بیکار هستند ولی برخی مسئولان فرزندانشان را در شرکتهای دولتی با حقوق‌های نجومی استخدام می‌کنند.

رضایی گفت: اگر مسئولان خوب کار کنند و در خدمت مردم باشند مردم هم بیشتر پای صندوق‌های رأی خواهند آمد. تجربه هم این موضوع را ثابت کرده است.

وی با اشاره به اینکه دنبال دخالت در پست‌ها و مسئولیت‌ها نیستم اظهار داشت: کار نماینده دخالت در عزل و نصب‌ها نیست و وقتی برای این کارها نداریم. البته مشورت می‌دهیم و نظارت و مراقبت می‌کنیم که افراد نااهل و ناکارآمد مسئولیت نگیرند. کسانی که دنبال پست و مقام و قدرت هستند سراغ من نیایند.

دالکی با مشکلات زیادی روبرو است

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دالکی با مشکلات زیادی روبرو است که با جدیت دنبال بهبود وضعیت هستیم.

وی بیان کرد: آب از مسائل مهم در دالکی است که موضوع را با مدیران استانی حوزه آب و معاون وزیر نیرو به صورت مستمر دنبال کرده‌ایم. ده میلیارد تومان برای تکمیل خطوط انتقال آب در شهر دالکی تخصیص داده شده و امیدواریم به زودی شاهد تکمیل طرح نوسازی شبکه و ساخت مخزن باشیم.

رضایی ادامه داد: بهبود وضعیت بهداشتی و درمانی دالکی را نیز دنبال خواهیم کرد و با حضور مسئولان مربوطه مسائلی چون ساخت پانسیون پزشکان، اورژانس و بهبود تجهیزات را دنبال و پیگیری می‌کنیم.

وی بهبود و ارتقای فضا و تجهیزات ورزشی دالکی را ضروری دانست و گفت: موضوع پل و راه ورودی دالکی هم به صورت مستمر دنبال می‌کنیم و امیدواریم شاهد تحقق وعده مسئولان باشیم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی افزود: برای صدور سند اراضی زمین‌های مردم در شهرهای مختلف دشتستان پیگیری‌ها تاکنون نتیجه بخش نبوده و موضوع را با استقرار دولت جدید از طریق مسئولان عالی دولت دنبال می‌کنیم.

سد دالکی رها شد چون در این دولت افتتاح نمی‌شد

وی با اشاره به پیگیری‌های خود برای تکمیل سد دالکی ادامه داد: دولت عزمی برای تکمیل این طرح نداشت چون در این دولت افتتاح نمی‌شود و این خیانت است. پیگیری جدی داشتیم و اعتبارات سد حدود دو برابر شده است و تلاش می‌کنیم این اعتبارات مصوب تخصیص کامل یابد.

رضایی خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلات نخلداران را درک می‌کنم. دنبال تشکیل میز خرما هستیم تا مسائل فعالان این حوزه بررسی، پیگیری و حل شود.

مشکلات مربوط به افاغنه در دالکی، مسائل کشاورزی، خرما، سد دالکی، مشکلات مخابراتی، مسئولیت‌های اجتماعی نفت و … از دیگر نکات مطرح شده در این نشست بود که نماینده دشتستان توضیحات لازم را ارائه کرد.

در این نشست امام جمعه دالکی، رئیس شورا و شهردار دالکی و تعدادی از اهالی، مطالبات و مشکلات شهر و مردم را بیان کردند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط