رفتن به بالا
  • دوشنبه - 14 تیر 1400 - 06:13
  • کد خبر : ۹۷۲۰
  • چاپ خبر : تزریق ۳۱۶۹ دوز واکسن کرونا در جم/ شناسایی ۴۰۸۶ بیمار کرونایی

تزریق ۳۱۶۹ دوز واکسن کرونا در جم/ شناسایی ۴۰۸۶ بیمار کرونایی

بوشهر- رئیس شبکه بهداشت و درمان جم گفت: تاکنون ۳ هزار و ۱۶۹ دوز واکسن نوبت اول و دوم کرونا برای ۲ هزار و ۲۴۱ نفر در شهرستان جم تزریق شده است.

احمد قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: واکسیناسیون علیه ویروس کرونا برای افراد بالای ۶۵ سال در جم آغاز شده است.

وی تصریح کرد: با ورود محموله جدید واکسن به شهرستان، از روز گذشته (شنبه ۱۲ تیرماه) واکسینه شدن افراد بالای ۶۵ سال علیه ویروس کرونا در جم آغاز شد.

قاسمی با اشاره به دو شیفت شدن مراکز واکسیناسیون در شهرستان جم افزود: انتظار داریم در هفته پیش رو با استقبال جامعه هدف، بتوانیم واکسن دریافتی برای این گروه سنی در نوبت اول را در سطح گسترده‌ای انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: افراد بر اساس تماس تلفنی یا پیامک از سوی خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت فراخوانی شده و سایر شهروندان از مراجعه حضوری به مراکز واکسیناسیون خودداری کنند و تزریق تنها بر اساس لیست دعوت‌شدگان صورت می‌گیرد.

وی از تزریق ۳ هزار و ۱۶۹ دوز واکسن کرونا در فازهای یک و دو طرح ملی واکسیناسیون خبر داد و افزود: تا تاریخ شنبه ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰، تعداد ۲ هزار و ۲۴۱ نفر حداقل یک نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند و ۹۲۸ نفر نیز دوز دوم واکسن‌ها آن نیز تزریق شده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در شهرستان جم خاطرنشان کرد: واکسیناسیون مهم‌ترین راه پیشگیری از کروناست و افراد دعوت شده بر اساس زمان نوبت دهی برای دریافت واکسن اقدام کنند و نسبت تبلیغات ضد واکسیناسیون بی‌توجه باشند.

قاسمی بیان کرد: با توجه به واردات واکسن و تولید داخلی آن، ان‌شاءالله روند واکسیناسیون شدت بیشتری پیدا خواهد کرد و سایر گروه‌های هدف نیز واکسینه خواهند شد که در این خصوص اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی از انجام ۱۳ هزار و ۳۵۰ تست کرونا و شناسایی ۴ هزار و ۸۶ بیمار مثبت کرونا در شهرستان جم خبر داد و افزود: در هفته‌های اخیر میزان شیوع بیماری در شهرستان افزایش چشم‌گیری داشته است و در هفته اخیر به‌طور میانگین در هر روز ۳۷ فرد مثبت شناسایی می‌شود.

قاسمی با اشاره به رنگ قرمز شهرستان در رنگ‌بندی کرونایی شهرها، افزود: امروز تعداد ۸ نفر بیمار در بخش ایزوله تنفسی بیمارستان توحید جم بستری می‌باشند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان جم تأکید کرد: ماسک زدن، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، عدم حضور در تجمعات و رعایت قرنطینه خانگی از سایر عواملی است که از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری می‌کند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط