رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 16 تیر 1400 - 21:12
  • کد خبر : ۹۹۰۱
  • چاپ خبر : امید و باور به آینده روشن در محیط دانشگاه تزریق شود

امید و باور به آینده روشن در محیط دانشگاه تزریق شود

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: باید امید و باور به آینده روشن در محیط دانشگاه تزریق شود و در این راه همه دست به دست هم بدهیم.

به گزارش صبح بوشهر، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی ظهر چهارشنبه در آئین تکریم و معارفه مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر اظهار داشت: ناامیدی سم بازدارنده حرکت هر کشور است.

وی بابیان اینکه دانشگاه محیط تحول و رقم خوردن سرنوشت کشور است تصریح کرد: در محیط دانشگاه همه باید تزریق کننده و بارور کننده امید، اعتمادبه‌نفس و باور به آینده روشن باشند.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در جمع مسئولان دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: در حال حاضر کشور ایران در عرصه بهداشت یکی از کشورهای مرجع و ارائه‌کننده خدمات بهداشتی است.

وی بیان کرد: اگر ظرفیت و فرصت به دانشگاه علوم پزشکی داده شود خدماتی به مراتب بهتر از بسیاری از کشورهای دیگر ارائه می‌شود.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور افزود: وقوع انقلاب اسلامی در کنار عزم و اراده و حاکمیت مردم، نارضایتی و کینه‌ورزی دشمنان را در پی داشته است که در عرصه‌های مختلف به دنبال آسیب زدن به این کشور بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هر جا که عزم و اراده بوده توفیق هم در کنارش حضورداشته بیان کرد: و بازدارندگی و توانمندی که در فضای علم و دانشگاه ایجادشده جز توفیقات بوده است.

رستمی گفت: اگر در اپیدمی بیماری کرونا ایران توانسته واکسنی را ارائه ناشی از باور، عزم، اعتمادبه‌نفس و امیدواری حاکم در جامعه و در بین جوانان ایرانی است.

وی بیان کرد: بیش از صد سال است که واکسن در کشور تولید می‌شود اما فرایند تولید واکسن برای بیماری کرونا برای اولین بار خط تولید از ابتدا تا انتها در داخل کشور در حال انجام است.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور افزود: در دفاع مقدس و در جنگ خلیج همیشه فارس این جوانان بودند که حضورداشته و در برابر متجاوزان ایستادن و اجازه خدشه وارد شدن به این سرزمین را ندادند.

وی افزود: در بحث بازسازی اماکن جنگ‌زده‌ها و مهاجرت‌ها در آن شرایط سخت آن زمان رهبر کبیر انقلاب بحث دانشگاه را به میان آورد که ناشی از اهمیت این محیط برای سرنوشت کشور است.

رستمی ضمن تقدیر از حجت‌الاسلام عباس دشتی مسئول سابق دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: از این به بعد حمایت و نظارت بر فضای کلان دانشگاه، کمک به ریاست دانشگاه، همدلی با اساتید و کارمندان دانشگاه و دانشجویان عزیز به ویژه حمایت از تشکل‌های انقلابی و دانشجویی و کمک برای حرکت به سمت اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی در دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را حجت‌الاسلام جمالی بر عهده خواهند گرفت.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با اشاره به اهمیت دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: در دانشگاه فرهنگیان شاهد حضور حجت‌الاسلام حسینی خواهیم بود که این دانشگاه به یک‌جهت مهم‌ترین دانشگاه کشور است چون تربیت معلم‌هایی را داریم که مدیریت یک نسل را بله عهده‌دارند و باید از این دانشگاه حمایت شود.

رستمی بابیان اینکه برای توسعه آموزش و پرمخاطب کشور یعنی دانشگاه پیام نور نیاز به نگاه ویژه مسئولین است، بیان کرد: در دانشگاه پیام نور نیز حجت‌الاسلام حاجیانی عهده‌دار مسئولیت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه را بر عهده خواهند گرفت.

در آئینی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور و مسئولین دانشگاه‌های استان بوشهر از خدمات مسئولین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های علوم پزشکی، پیام نور و فرهنگیان تقدیر و مسئولین جدید این دفتر نمایندگی معرفی شدند.

در این آئین از زحمات حجت‌الاسلام عباس دشتی مسئول سابق دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تقدیر به عمل آمد و حجت‌الاسلام مهدی جمالی به عنوان مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، حجت‌الاسلام حسین حاجیانی به عنوان مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور و حجت‌الاسلام سید عبدالجلیل حسینی به عنوان مسئول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان معرفی شدند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط