رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 16 تیر 1400 - 21:13
  • کد خبر : ۹۹۲۸
  • چاپ خبر : دنبال افزایش دریافت برق از پتروشیمی‌ها برای استان بوشهر هستیم

دنبال افزایش دریافت برق از پتروشیمی‌ها برای استان بوشهر هستیم

بوشهر – مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: دنبال افزایش دریافت برق از پتروشیمی‌ها برای استان بوشهر هستیم.

غلامرضا حشمتی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به منظور تأمین برق مورد نیاز در استان بوشهر بخشی از برق مازاد پتروشیمی مبین وارد مدار شده است و تلاش می‌شود که از ظرفیت دیگر رشته‌ها نیز استفاده شود.

وی تصریح کرد: استفاده از برق مازاد پتروشیمی دماوند نیاز به خط انتقال از محدوده شرکت به خط سراسری دارد که نیازمند خاموشی طولانی است و دنبال کاهش تبعات آن هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با اشاره به اینکه نصب پست‌ها انجام شده است افزود: در این راستا خط انتقال باید برقرار شود که باید با اعمال خاموشی و مجوز کار، به‌زودی ارتباط الکتریکی برقرار شود.

وی از پرداخت خسارت به وسایل برقی آسیب‌دیده از قطعی برق خبر داد و بیان کرد: شرکت توانیر هر سال به‌صورت متمرکز با شرکت بیمه برای پرداخت خسارت به لوازم و تجهیزات آسیب‌دیده مردم از قطعی برق قرارداد دارد.

حشمتی خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند برای وسایل برقی خود که به‌دلیل قطعی برق دچار خسارت شده پرونده ثبت کنند تا در اولین فرصت پس از کارشناسی خسارت آن‌ها پرداخت شود.

وی به افزایش چشمگیر مصرف برق به خاطر موج گرما بیان کرد: مصرف برق در کشور ۱۲ هزار مگاوات بیشتر از تولید است و باید اختلاف بالای میان تولید و مصرف جبران شود که بخشی از آن با اعمال محدودیت بر صنایع و بخشی هم قطع بابرنامه‌ی برق خانگی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر افزود: در صورتی که مدیریت بار و مدیریت مصرف نشود منجر به هشدار عملکرد سیستم‌های حفاظتی نیروگاه‌ها و تجهیزات شبکه انتقال برق خواهد شد و خاموشی گسترده شبکه برق را در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه امیدواریم با برنامه‌ریزی‌ها و اعمال محدودیت در صنایع در روزهای آینده فشار خاموشی‌ها کمتر شود، گفت: با پیشی‌بینی‌های انجام شده و روند افزایشی درجه حرارت دما تا سه چهار هفته آینده شرایط و کمبود تولید ادامه‌دار خواهد بود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط