رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 16 تیر 1400 - 20:22
  • کد خبر : ۹۸۶۳
  • چاپ خبر : یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان بوشهر برگزار می‌شود

یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان بوشهر برگزار می‌شود

به گزارش صبح بوشهر، عباس نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره ترویج فرهنگ رضوی و گسترش و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی است. وی از برگزاری این جشنواره در سه رده سنی کودک، نوجوان […]

به گزارش صبح بوشهر،

عباس نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره ترویج فرهنگ رضوی و گسترش و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی است.

وی از برگزاری این جشنواره در سه رده سنی کودک، نوجوان و جوان و بزرگسال خبر داد و بیان کرد: شش عنوان کتاب برای یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در نظر گرفته شده است.

نعمتی اضافه کرد: در رده کودک یعنی چهار تا ۱۲ سال کتاب‌های زندگی امام رضا (ع) اثر سید مهدی مهاجرانی از انتشارات کتابک و مجموعه ۱۴ معصوم امام زمان (ع) اثر زهرا عبدی از انتشارات جمکران معرفی شده است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر خاطرنشان کرد: کودکان علاقه مند می‌توانند در دو رشته نقاشی و پویش کتابخوان به ازای هر دو کتاب، شرکت کنند.

وی افزود: در رده سنی نوجوان ۱۳ تا ۱۷ سال کتاب‌های برای ضامن آهو، ۵۵ پرسش و پاسخ درباره امام رضا (ع) و زیارت ایشان اثر غلامرضا حیدری ابهری از انتشارات به نشر و ۱۰ قصه از امام زمان (عج) اثر فریبا کلهر از انتشارات قدیانی، منابع یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی خواهد بود.

نعمتی ادامه داد: نوجوانان می‌توانند در شش رشته نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهار گزینه‌ای، شعر سرایی، پویش برای امام زمانم و قصه گویی به ازای هر دو کتاب شرکت کنند.

وی گفت: چشمه‌های بهشت گزیده عیون اخبار الرضا (ع) اثر محمد هادی زاهدی از انتشارات به نشر و پرسش و پاسخ‌های دانشجویی مهدویت (دوران ظهور) اثر رحیم کارگر از انتشارات معارف، منابع یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رده سنی جوان بزرگسال بالای ۱۸ سال خواهد بود.

دبیر استانی جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار داشت: بزرگسالان می‌توانند در شش رشته پویش کتابخوان، چهارگزینه‌ای، شعر سرایی، داستان کوتاه (داستانک، دل نوشته و متن ادبی)، تولید آثار هنری، قصه گویی شرکت کنند.

وی افزود: همچنین کتابداران علاقه مند می‌توانند در بخش مروّجان فرهنگ رضوی و نیز نویسندگان و ناشران علاقه‌مند می‌توانند در بخش چاپ و انتشار شرکت کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط