رفتن به بالا
  • دوشنبه - 28 تیر 1400 - 06:30
  • کد خبر : ۱۰۱۳۵
  • چاپ خبر : برخورد با صاحبان باغ ویلاهای غیر مجاز اراضی ملی منطقه نایبند/ ادارات مربوطه به وظایف قانونی شان عمل کنند

برخورد با صاحبان باغ ویلاهای غیر مجاز اراضی ملی منطقه نایبند/ ادارات مربوطه به وظایف قانونی شان عمل کنند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عسلویه گفت: هرگونه تصرف و تغییر کاربری در اراضی ملی و طبیعی شهرستان ممنوع بوده و متصرفان این مناطق به مرجع قضایی معرفی می شوند و ادارات مسئول هم باید به وظایف قانونی خود عمل کنند . به گزارش خبرنگار ایلنا از بوشهر، محمد خدری در بازدید از اراضی، ملی منطقه […]

برخورد با صاحبان باغ ویلاهای غیر مجاز اراضی ملی منطقه نایبند/ ادارات مربوطه به وظایف قانونی شان عمل کنند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عسلویه گفت: هرگونه تصرف و تغییر کاربری در اراضی ملی و طبیعی شهرستان ممنوع بوده و متصرفان این مناطق به مرجع قضایی معرفی می شوند و ادارات مسئول هم باید به وظایف قانونی خود عمل کنند .

به گزارش خبرنگار ایلنا از بوشهر، محمد خدری در بازدید از اراضی، ملی منطقه حفاظت شده و گردشگری نایبند با اشاره به ساخت و ساز باغ ویلاهای غیر مجاز اظهار داشت:در راستای حفظ حقوق عامه و صیانت از منابع ملی و طبیعی که از سرمایه های عموم مردم شهرستان و میراث طبیعی و ملی محسوب می شوند، در چارچوب قانون اجازه واگذاری این زمین ها بدون داشتن مجوزهای قانونی و ضابطه مند ممنوع است و با کسانی که مجوزهای قانونی ندارند برخورد خواهد شد.

دادستان عسلویه تصریح کرد: همه افرادی که اقدام به ساخت ویلا، باغ، در حاشیه حریم دریا کرده اند نیز باید شناسایی و اسناد واگذاری آنان و مجوز میزان ساخت خانه باغ و نوع کابری آنها در این منطقه توسط ادارات محیط زیست، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، امور اراضی، مسکن و شهرسازی، ثبت و اسناد مشخص شود.

وی افزود : اشخاصی که تمام مجوزهای قانونی ساخت و ساز را از نهاده‌های مختلف گرفتند و هیچ گونه مشکلی ندارند با آنها کاری نداریم برای اشخاصی هم که بدون داشتن مجوز قانونی اقدام به ساخت و ساز کرده اند پرونده تشکیل خواهد شد. 

دادستان عسلویه در پایان اضافه کرد : منطقه گردشگری نایبند و ساحل بکر آن متعلق به عامه مردم است و نباید افرادی که صاحب سرمایه و قدرت هستند بدون داشتن مجوزهای قانونی به آن دست درازی کنند.

 

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط