رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 31 تیر 1400 - 18:29
  • کد خبر : ۱۰۱۹۴
  • چاپ خبر : خبر منتشر شده در باره روستای چاهک کذب است / به استعلام طرح پرورش میگو جواب منفی داده ایم

خبر منتشر شده در باره روستای چاهک کذب است / به استعلام طرح پرورش میگو جواب منفی داده ایم

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای استان بوشهر گفت : خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر اعلام این سازمان دال بر اینکه خور واقع شده در جنوب روستای چاهک از توابع بخش مرکزی گناوه معروف به خورک ، خور محسوب نمی شود، کذب است. به گزارش خبرنگار ایلنا ، […]

خبر منتشر شده در باره روستای چاهک کذب است / به استعلام طرح پرورش میگو جواب منفی داده ایم

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای استان بوشهر گفت : خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر اعلام این سازمان دال بر اینکه خور واقع شده در جنوب روستای چاهک از توابع بخش مرکزی گناوه معروف به خورک ، خور محسوب نمی شود، کذب است.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، درج خبری در خصوص اینکه اداره کل منابع آب استان بوشهرخور روستای چاهک از توابع بخش مرکزی شهرستان گناوه را خور نمی‌داند موجب نگرانی فعالان محیط زیست این شهرستان شد .

برخی از این فعالان محیط زیستی در تماس های خود با اعلام اینکه این موضوع می تواند باعث تعرض سودجویان و زمین خوران به این منطقه شود و طبیعت بکر منطقه را به نابودی بکشد ، خواستار پی گیری صحت و سقم آن خبر از طریق این رسانه شدند .

در همین خصوص معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای استان بوشهر در گفت و گو با  ایلنای بوشهر  ضمن تکذیب این موضوع افزود : خورها دارای شرایط وقواعد خاص خود بوده و در خصوص محاسبه حد بستر وحریم آنها، تابع قوانین مربوط به دریا می باشند.

عبدالطیف عباسی نژاد اضافه کرد : براساس آخرین استعلامی که حدود دو سال پیش جهت اجرای طرح پرورش میگو(لارو) درمحل روستای چاهک ازاین شرکت بعمل آمده ، به دلیل قرار گرفتن محل اجرای طرح در محدوده حریم وبسترخور، پاسخ منفی دریافت کرده  که این نظریه همچنان پابرجاست ومجوز جدیدی در محل مورد نظر از طرف این شرکت صادر نشده است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط