رفتن به بالا
  • جمعه - 8 مرداد 1400 - 06:29
  • کد خبر : ۱۰۳۰۷
  • چاپ خبر : توسعه گردشگری مهم تر از ساخت حوضچه میگو است

توسعه گردشگری مهم تر از ساخت حوضچه میگو است

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر گفت : دربحث ساخت طرح پرورش میگوی روستای چاهک هیچگونه مجوزی از سوی این سازمان صادر نشده است. به گزارش ایلنا ، در پی درج خبری مبنی بر صدور مجوز احداث طرح پرورش میگو در روستای چاهک از توابع بخش مرکزی شهرستان گناوه ، برخی […]

توسعه گردشگری مهم تر از ساخت حوضچه میگو است

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر گفت : دربحث ساخت طرح پرورش میگوی روستای چاهک هیچگونه مجوزی از سوی این سازمان صادر نشده است.

به گزارش ایلنا ، در پی درج خبری مبنی بر صدور مجوز احداث طرح پرورش میگو در روستای چاهک از توابع بخش مرکزی شهرستان گناوه ، برخی از فعالان محیط زیستی و اهالی این روستا با توجه به قطع درختان متعدد با قدمت بالا در این طرح و گردشگر پذیر بودن این روستا ، از عملکرد اداره کل میراث فرهنگی و گردگشری استان بوشهر در عدم جلوگیری از اجرای پروژه فوق انتقاد کردند.

در همین  خصوص روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از عدم صدور مجوز برای این طرح خبر داد و افزود : به‌رغم اینکه برای انجام این گونه پروژه‌ها باید از ما استعلام گرفته می‌شد اما تا کنون هیچ گونه مکاتبه ای در باره  این طرح با اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر انجام نشده است .

مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر افزود :  اگر در این خصوص انجام این طرح استعلامی هم از ما صورت بپذیرد با توجه به اینکه روستای چاهک دارای پتانسیل بالای گردشگری است جواب ما قطعاً منفی است و از نظر ما توسعه صنعت گردشگری مهم تر از ساخت حوضچه میگو است.

حامد آبزن اضافه کرد : درباره وجود درخت های بالای 150 سال قدمت و تخریب برخی از آنها ، کارشناسان ثبت آثار طبیعی این اداره کل موضوع را بررسی کردند و با توجه به  آمار محلی که گرفته اند هیچ یک از این درخت ها قابلیت ثبت به عنوان آثار تاریخی را ندارند اما به عنوان یک جاذبه گردشگری شناخته می شوند و ضمناً در خصوص قطع این درختان ادارت متولی می بایست پی گیری و نظارت کنند .

انتهای پیام/

اخبار مرتبط