رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 14 مرداد 1400 - 18:29
  • کد خبر : ۱۰۳۹۲
  • چاپ خبر : احیا و باز‌ زنده سازی یک رشته صنایع دستی در درودگاه دشتستان

احیا و باز‌ زنده سازی یک رشته صنایع دستی در درودگاه دشتستان

معاون صنایع‌دستی استان بوشهر از احیا و باز زنده سازی یک رشته صنایع‌دستی در درودگاه دشتستان خبر داد. به‌گزارش خبرگزاری ایلنا از بوشهر، لیلا رحیمی امروز دوشنبه ٢٨ تیر ۱۴۰۰ با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت: روستای درودگاه از توابع شهرستان دشتستان، با توجه به دارا بودن نخلستان بسیار، پتانسیل خوبی در زمینه تولید صنایع‌دستی […]

احیا و باز‌ زنده سازی یک رشته صنایع دستی در درودگاه دشتستان

معاون صنایع‌دستی استان بوشهر از احیا و باز زنده سازی یک رشته صنایع‌دستی در درودگاه دشتستان خبر داد.

به‌گزارش خبرگزاری ایلنا از بوشهر، لیلا رحیمی امروز دوشنبه ٢٨ تیر ۱۴۰۰ با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت: روستای درودگاه از توابع شهرستان دشتستان، با توجه به دارا بودن نخلستان بسیار، پتانسیل خوبی در زمینه تولید صنایع‌دستی در رشته حصیر بافی دارد که با تلاش  معاونت صنایع‌دستی استان این رشته باز زنده سازی  می‌شود.

معاون صنایع‌دستی استان بوشهر افزود: دوره آموزشی برای علاقه‌مندان به این رشته در درودگاه آغاز شده است که با توجه به زیست بوم منطقه و وجود مواد اولیه مناسب و با کیفیت، می‌تواند گام موثری در راستای احیای حصیر بافی در این روستا باشد.

او ادامه داد: این دوره‌ها در دو سطح مقدماتی و پیشرفته خواهد بود و بر اساس تفاهم نامه آموزشی با امور بانوان و خانواده استانداری در حال انجام است.

رحیمی در پایان تاکید کرد: با توجه به شرایط بیماری کرونا، دوره‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و در هر دوره حداکثر ۲۰ هنرجو در این کلاس‌ها شرکت می کنند.

 

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط