رفتن به بالا
  • دوشنبه - 17 آبان 1400 - 20:51
  • کد خبر : ۱۰۷۱۶
  • چاپ خبر : بوشهر از استان‌های کم‌طلاق در کشور است/ کاهش ازدواج در استان

بوشهر از استان‌های کم‌طلاق در کشور است/ کاهش ازدواج در استان

به گزارش صبح بوشهر، اسکندر پاسالار در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نرخ عمومی ازدواج در استان بوشهر در سال گذشته ۵.۸ بوده که این نرخ در سطح کشور ۶.۸ درصد است و یک درصد نسبت به کشور نرخ پایین‌تری داریم که مایه نگرانی است. وی با اشاره به اینکه استان بوشهر رکورددار کاهش […]

به گزارش صبح بوشهر،

اسکندر پاسالار در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نرخ عمومی ازدواج در استان بوشهر در سال گذشته ۵.۸ بوده که این نرخ در سطح کشور ۶.۸ درصد است و یک درصد نسبت به کشور نرخ پایین‌تری داریم که مایه نگرانی است.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر رکورددار کاهش طلاق نیست اضافه کرد: جایگاه خوبی در این زمینه نداریم و از استان‌هایی هستیم که کمترین میزان تحقق ازدواج را داشته است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر افزود: نرخ طلاق در استان بوشهر طی سال گذشته ۱.۸ بوده که کمتر از میانگین عمومی کشوری بوده است. استان بوشهر جایگاه بیست و سوم کشور را در وقوع طلاق دارد.

وی با اشاره به اینکه بوشهر از استان‌های کم طلاق در کشور است ادامه داد: کرونا یکی از عوامل کاهش میزان ازدواج بوده است.

پاسالار از رصد تحولات جمعیتی در سطح استان توسط شورای جمعیت خبر داد و بیان کرد: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر جوان‌کردن جمعیت، طرح‌های متنوعی در استان انجام می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط