رفتن به بالا
  • دوشنبه - 17 آبان 1400 - 19:12
  • کد خبر : ۱۰۶۴۵
  • چاپ خبر : دریچه‌ای به انتخاب شهردار وحدتیه

دریچه‌ای به انتخاب شهردار وحدتیه

به گزارش صبح بوشهر – گروه استان‌ها – احمد خواجه حسنی*: انتخاب شهردار از جهات مختلفی حائز دقت و اهمیّت است چرا که مجموعه شهرداری نقشی مهم و اثر بخشی مستقیم در زندگی روزمره شهروندان دارد، این امر خطیر یکی از وظایف مهم شورای شهر است. در شورای ششم شهر وحدتیه با مجموعه‌ای مواجه هستیم […]

به گزارش صبح بوشهر – گروه استان‌ها – احمد خواجه حسنی*: انتخاب شهردار از جهات مختلفی حائز دقت و اهمیّت است چرا که مجموعه شهرداری نقشی مهم و اثر بخشی مستقیم در زندگی روزمره شهروندان دارد، این امر خطیر یکی از وظایف مهم شورای شهر است.

در شورای ششم شهر وحدتیه با مجموعه‌ای مواجه هستیم که بنا بر اخبار واصله اکثریت اعضای آن (سه نفر) داعیه شهردار شدن را دارند.

طبعاً هر انسانی دارای حقوق مدنی و اجتماعی یعنی حق انتخاب کردن و انتخاب شدن دارد اما آیا حوزه تصمیم‌گیری در شورای شهر کم است که می‌خواهید با سابقه کم اجرایی به شهرداری وحدتیه بروید؟ یقیناً عضویت در شورای اسلامی شهر به جهت خدمت کردن به مردم کمتر از جایگاه شهردار نیست. مکثی کنید و کمی به عقب بنگرید، شما قرار بود در مجموعه شورای ششم تحول آفرین باشید و موتور توسعه در حوزه مدیریت شهری باشید، روشن گر باشید و نه توجیه گر.

در مدیریت جامع شهری مؤلفه‌هایی چون شفافیت، قانون‌مداری و پاسخ‌گویی وجود دارد، حال محل سوال است که شما در شورای ششم تاکنون تا چه اندازه به این مؤلفه‌ها پایبند بوده‌اید؟

شما برای تنظیم چهار سطر گزارش برای مردم از حضور اخیر نماینده مجلس و مسؤلین استانی و شهرستانی وقت نگذاشتید! دستاورد و رهاورد شما از حضور رئیس جمهور و وزیران کابینه به استان و خاصه شهرستان برای شهر وحدتیه چه بود؟ حداقل دو سطر گزارش به مردم ارائه ندادید و تنها به انتشار رگباری تصاویر در شبکه‌های اجتماعی بسنده کردید؟

شما حتی در نحوه اطلاع رسانی عملیات‌های اجرایی شهر، نشست‌ها و مصوبات شورا نیز نمره قبولی دریافت نکردید. با کدامین دستاورد شاخص داعیه شهردار شدن را دارید؟

حتماً و به طور قطع در شهر وحدتیه چند نفر نخبه وجود دارد که قادر باشند سکان اداره امور را به دست گیرند، شما چرا مسئولیتی را بر می‌گزینید که ممکن است در آن عرصه توانمند و موفق نباشید؟

امروزه ارزشمندترین سرمایه‌های هر جامعه شهری افراد صاحب نظر، فرهیخته، متخصص و متعهد آن دیار است. به امور شورای ششم بیش از پیش اهتمام ورزید و با استقلال در تصمیم گیری و عدم ورود به حواشی پشت پرده نشینان سودجو، اجازه دهید افراد بومی با تجربه، متخصص و برخوردار از شاخصه‌های مدیریت و برنامه ریزی شهری مقتدر در تنظیم سیاست‌های شهری ابراز وجود کنند و با خرد جمعی و هم افزایی، فردی را که شرایط احراز تصدی سمت شهردار حسب مفاد آئین نامه اجرایی مربوطه را داراست با اجماع نظر کاملِ تمامی اعضای شورا به عنوان شهردار انتخاب کنید و به مطالبه عموم شهروندان که تغییر و تحول با تکیه بر احقاق منافع جمعی نیل به توسعه و پیشرفت است مبادرت کنید. فراموش نکنیم که وحدت رمز پیروزی است.

*پژوهشگر جامعه شناسی، نویسنده و روزنامه نگار

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط