رفتن به بالا
  • سه شنبه - 18 آبان 1400 - 08:55
  • کد خبر : ۱۰۷۷۷
  • چاپ خبر : کنگره علامه بلادی بوشهری آذرماه برگزار می‌شود/ فعالیت ۵ دبیرخانه

کنگره علامه بلادی بوشهری آذرماه برگزار می‌شود/ فعالیت ۵ دبیرخانه

بوشهر- دبیر کمیته علمی کنگره علامه بلادی بوشهری از فعالیت پنج دبیرخانه برای دریافت آثار ارسالی خبر داد و گفت: کنگره علامه بلادی بوشهری آذرماه برگزار می‌شود.

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام سید ابوالحسن حسینی صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور برگزاری هفتمین کنگره علامه بلادی برنامه‌های ریزی لازم انجام شده و کمیته‌ها تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: پنج دبیرخانه این کنگره شامل دبیرخانه دانشگاه، حوزه علمیه برادران استان، حوزه علمیه خواهران استان، دبیرخانه مستقر در قم و سفیران هدایت آماده دریافت آثار طلاب و روحانیون و دانشجویان هستند.

دبیر کمیته علمی کنگره علامه بلادی بوشهری از برگزاری هفتمین کنگره در آذر ماه امسال خبر داد و افزود: در خصوص شکل برگزاری کنگره که صورت مجازی یا حضوری باشد باید منتظر ماند و شرایط کرونایی کشور و استان را بررسی کرد.

وی خاطرنشان کرد: آثار طلاب در سه قالب کتاب، پایان نامه و مقاله به دبیرخانه فرستاده می‌شود، همچنین دانشجویانی که در سطح دانشگاه‌های استان به تحصیل مشغول هستند می‌توانند در همان سه قالب مذکور آثار خود را ارسال کنند.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: در این دبیرخانه‌ها بازبینی ابتدایی صورت می‌گیرد و بعد از انتخاب نفرات به کمیته علمی کنگره ارسال می‌شود و در آنجا اساتید و داوران هرکدام با توجه به تخصصی که دارند آثار را ارزیابی می‌کنند.

دبیر کمیته علمی کنگره علامه بلادی بوشهری گفت: بعد از ارزیابی، آثار برگزیده راهی مرحله نهایی می‌شود تا در آنجا ارزیابی نهایی و نفرات برتر انتخاب شوند.

آیت الله حاج سید عبدالله بلادی در سال ۱۲۹۱ هجری قمری در بوشهر متولد و در سال ۱۳۳۱ به جوار رحمت حق پیوست و در قبرستان وادی‌الاسلام در نجف اشرف به خاک سپرده شد.

ردودالسته (رد کتاب ابن تیمیه)، زلال المعین فی شرح احادیث الاربعین، کشکول، کشف الاسرار، لوایح و سوانح (مشتمل بر سخنرانی‌ها، نامه‌ها و تلگراف‌های ایشان در ایام جنگ بین الملل اول و قیام دلیران تنگستان، ایقاظ‌الحبیب فی مظالم‌الصلیب (افشای جنایات استعمارگران مسیحی) از جمله کتاب‌های آیت الله بلادی بوشهری است.

همچنین آیت الله بلادی از علمایی بود که شهید رئیس‌علی دلواری در قیام دلیران تنگستان علیه استعمار پیر انگلیس از وی دستور می‌گرفته است.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط