رفتن به بالا
  • جمعه - 21 آبان 1400 - 13:53
  • کد خبر : ۱۰۹۱۶
  • چاپ خبر : مشکلات پایتخت انرژی ایران یکبار برای همیشه حل شود

مشکلات پایتخت انرژی ایران یکبار برای همیشه حل شود

بوشهر- امام جمعه کنگان گفت: مسئولان و متولیان امر یکبار برای همیشه به مشکلات پایتخت انرژی ایران پایان بخشند.

به گزارش صبح بوشهر، حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران کنگان با اشاره به سفر رئیس و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به کنگان و عسلویه و بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) اظهار داشت: ما مصرانه درخواست می‌کنیم مشکلات این منطقه برای همیشه پایان یابد.

وی تصریح کرد: زیبنده این منطقه نیست هر روز دستشان جلوی یک مدیر دراز باشد. مردم شهرستان کنگان حقشان را عزت مندانه می‌خواهند و دنبال صدقه نیستند. مجلس شورای اسلامی باید حقوق مردم این خطه را تعیین کند.

ضرورت استفاده از سرمایه‌های انسانی کنگان

امام جمعه کنگان ضمن تاکید بر ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌ها و سرمایه‌های انسانی شهرستان کنگان اظهار داشت: تخریب و تضعیف نخبگان منطقه در فضای مجازی تیشه به ریشه خومان زدن است.

وی با حمایت مجدد از نیروهای بومی و تاکید بر بکارگیری آنان در پست‌های مدیریتی از جمله صنعت بیان داشت: از مقامات کشوری درخواست می‌کنم از ظرفیت نیروهای بومی در صنعت استفاده شود.

محمودی در همین راستا با نقد اظهار نظر شتابزده اخیر یکی از مدیران صنعت در خصوص اینکه چه فرقی می‌کند مدیر بومی یا غیر بومی باشد عنوان کرد: این سخنان متقن نیست زیرا مدیر توانمند بومی اشراف بیشتری بر مشکلات مردم دارد و بهتر مسائل و کاستی‌ها را درک می‌کند.

وی تصریح کرد: البته مردم با هیچکس عقد اخوتی نبسته اند و مدیر ناکارآمد بومی و غیر بومی مطلوبشان نیست.

جلوی گران‌فروشی ها را بگیرید

خطیب جمعه کنگان به طرح اصلاحات اقتصادی و تلاش دولت برای کاهش مشکلات در این حوزه اشاره و با تاکید بر ضرورت کار کارشناسی و متقن در این راستا گفت: انتظار به حق مردم اینست که دولت و مجلس انقلابی جلوی گران‌فروشی ها را بگیرد.

محمودی افزود: انقلابی گری به شعار نیست بلکه به عمل است.

خطیب جمعه با تبریک میلاد امام حسن عسکری علیه السلام گفت: میلاد آن امام همام فرصتی مغتنم برای آشنایی امت اسلام و پیروان آن حضرت با سیره نورانی آن امام معصوم است.

وی به موضوع آغاز مجدد مذاکرات برجامی در آذرماه اشاره و با تاکید بر اینکه دولت انقلابی بایستی قواعد بازی را تغییر و به دنبال مذاکره نتیجه محور باشد تاکید کرد: اقتصاد و معیشت مردم نبایستی به مذاکرات گره بخورد و در موضوع پیشرفت هسته‌ای بایستی روی نقطه بازدارندگی متمرکز و این برگ برنده در مذاکرات باشد.

امام جمعه کنگان به تلاش برخی افراد برای تضعیف و تخریب سنگر بزرگ دین و معنویت و نظام اشاره و تاکید کرد: نهاد نماز جمعه و تریبون‌های مقدس آن اشاعه دهنده دین، معنویت و تقوا در جامعه و مطالبه گران واقعی و سخنگوی مردم در طرح و بیان دغدغه‌ها و مشکلات و مطالبات مردمی اند که به برکت آن کثیری از مشکلات مردم نیز حل شده است.

محمودی با انتقاد از عده‌ای که جاهلانه یا مغرضانه این سنگر مهم را تضعیف می‌کنند، تصریح کرد: امام جمعه فحاشی و اشاعه فحشاء نمی‌کند بلکه فساد ستیز است.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط