رفتن به بالا
  • یکشنبه - 23 آبان 1400 - 08:55
  • کد خبر : ۱۱۰۴۲
  • چاپ خبر : ۱۶ درصد محصول نخیلات استان بوشهر صادر شد

۱۶ درصد محصول نخیلات استان بوشهر صادر شد

بوشهر- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به تولید سالانه ۱۶۵ هزار تن خرما در استان گفت: سال گذشته ۲۷ هزار تن خرمای استان صادر شد.

به گزارش صبح بوشهر، ابوالقاسم محمدزاده صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر دارای شش میلیون اصله نخل است که سالانه حدود ۱۶۵ هزار تن محصول از نخیلات استان برداشت می‌شود.

وی از صدور ۲۷ هزار تن خرمای تولیدی استان بوشهر در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: این میزان خرما به ارزش ۳۵ میلیون دلار به کشورهای خارجی صادر شده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: خرماهای استان بوشهر به کشورهای روسیه، اوکراین، ترکیه، افغانستان، اقلیم کردستان عراق، هند، امارات متحده عربی، پاکستان، تاجیکستان، ارمنستان و قطر صادر شده است.

وی ادامه داد: به منظور معرفی توانمندی‌های استان بوشهر در حوزه نخل و خرما، جشنواره و نمایشگاه ملی خرما در استان بوشهر برگزار می‌شود که در معرفی این محصول نقش مهمی خواهد داشت.

محمدزاده بیان کرد: این نمایشگاه با حضور مقامات ارشد کشور، هیئت‌های تجاری از کشورهای مختلف، فعالان خرما از استان‌های خرما خیز کشور به منظور توسعه و گسترش بازار صادراتی خرما در کشور برگزار خواهد شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه خرما فاقد سم و کود است افزود: ‬ با ارگانیک بودن این محصول باید به تبلیغ و نهادینه‏‌سازی بیشتر برای مصرف این محصول پرداخته شود.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط