رفتن به بالا
  • شنبه - 29 آبان 1400 - 08:55
  • کد خبر : ۱۱۴۰۶
  • چاپ خبر : زنگ هفته بسیج در مدارس دشتی نواخته شد

زنگ هفته بسیج در مدارس دشتی نواخته شد

بوشهر- در آئینی با حضور مسئولین شهرستان دشتی زنگ هفته بسیج در مدارس این شهرستان نواخته شد.

به گزارش صبح بوشهر، امام جمعه شهرستان دشتی صبح شنبه در این مراسم که به صورت نمادین در دبیرستان المهدی (عج) شهر خورموج برگزار شد، اظهار داشت: بسیج مجموعه مردمی است و همواره در همه عرصه‌ها به خوبی ایفای نقش کرده است.

حجت الاسلام علی زاهددوست افزود: بسیج تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد و یکی از راهبردهای اصلی بسیج نیز همین می‌باشد.

وی ادامه داد: در فتنه ۸۸ که انقلاب لبه پرتگاه بود بسیج تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

نقش بسیج در عرصه‌های مختلف

فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی گفت: علی رغم همه دسیسه‌های دشمنان بسیج در ۴۳ سال گذشته به خوبی نقش آفرینی کرد و امروز به عنوان یک درخت تنومند از آرمان‌های انقلاب دفاع می‌کند.

سرهنگ پاسدار محمد رضا زارعی تبار در آئین نواخته شدن زنگ هفته بسیج اظهار داشت: بسیج با فرمان امام (ره) برای دفاع انقلاب پای کار آمد و سالروز تأسیس بسیج از اعیاد بزرگ انقلاب می‌باشد.

وی افزود: در ۴۳ سال گذشته علی رغم همه توطئه‌های دشمنان بسیج رشد پیدا کرد و اولین ثمره بسیج موفقیت در دفاع مقدس بوده است.

زارعی تبار ادامه داد: این نهال نو پا در جنگ آب دیده شد و در مأموریت‌های بعدی به خوبی نقش آفرینی کرد و امروز به درخت تنومند تبدیل شده است.

وی یادآور شد: امروز بسیج در سطح جهانی مطرح است و فرزندان روح الله با الگو گیری از بسیج در مبارزه با استکبار بر می‌خیزند.

زارعی تبار ادامه داد: بسیج دانشگاهی است که زنان و مردانی که وارد می‌شوند درس ایثار، شجاعت و ایستادگی یاد می‌گیرند و خروجی آن پیشرفت و آبادانی آن است.

وی گفت: مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب راه روشن انقلاب را ترسیم کردند و پیشران به سمت تحقق جامعه اسلامی جوانان بسیجی است.

دشمن شناسی وظیفه دانش آموزان است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی نیز گفت: دشمن از جنگ نظامی فاصله گرفته و فرهنگ و اقتصاد ما را نشانه گرفته است و همه ما در قبال این شهدا مسئول هستیم.

عبدالمهدی شریف نژاد افزود: تلاش، جدیت و دشمن شناسی وظیفه امروز شما دانش آموزان است.

وی بیان کرد: شما باید به سلاح تعلیم، تربیت و علم مجهز شوید و فردای نظام را بسازید.

منبع : خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط