رفتن به بالا
  • شنبه - 29 آبان 1400 - 07:53
  • کد خبر : ۱۱۳۹۵
  • چاپ خبر : نهضت آسفالت کوچه‌ها و معابر شهر بوشهر در سال آینده اجرا می‌شود

نهضت آسفالت کوچه‌ها و معابر شهر بوشهر در سال آینده اجرا می‌شود

بوشهر- رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: نهضت آسفالت کوچه‌ها و معابر شهر بوشهر در سال آینده اجرا می‌شود.

به گزارش صبح بوشهر، جعفر پورکبگانی جمعه‌شب در سومین نشست مردمی شورا در پویش ۴۸ هفته خدمت، ۴۸ جلسه پاسخگوی در ۴۸ مسجد با اهالی کوی جبری در مسجد صاحب الزمان بوشهر اظهار داشت: تعامل خوبی با پایگاه‌های نظامی داریم و در نشست با امیر هادیان جانشین فرمانده پایگاه هوایی مقرر شد طرح‌های شهرداری به تهران ارسال و با دید مثبت بررسی شود.

وی اضافه کرد: ایجاد دو پلاژ بانوان و یک پارک ۲۰ هکتاری ویژه بانوان در دستور کار قرار گرفته و در مذاکره با معاونت بانوان ریاست جمهوری پیگیر اختصاص اعتبار ملی جهت این پروژه‌های خاص بانوان بوشهری هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر خاطرنشان کرد: در زمان فرمانداری خود مبلغ یک و نیم میلیارد تومان برای محله جبری از اعتبارات تملک دارایی اختصاص دادیم که به دلیل عدم همراهی شهرداری محقق نشد.

وی افزود: این محل دچار عقب افتادگی شده و در بودجه سال ۱۴۰۱ اعتبار خاصی برای این محل دیده می‌شود و باید برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت جهت بهسازی این محل دیده شود.

پورکبگانی اضافه کرد: ما در کنار جایزه خوش حسابی ۷۵ درصدی مشوق‌های دیگری برای بهسازی این محل اختصاص می‌دهیم؛ ضمن اینکه پیگیر یک نشست ویژه این محل با حضور دستگاه‌های متولی در فرمانداری خواهیم بود.

وی ادامه داد: با راه اندازی کارخانه آسفالت شهرداری یک ظرفیت بسیار خوب در حوزه عمرانی شهرداری رقم می‌خورد و این کارخانه می‌تواند نقش مهمی در آسفالت کوچه‌ها و معابر شهر داشته باشد و قابلیت درآمدزایی برای شهرداری نیز خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: توجه به درآمدهای پایدار و استفاده از ظرفیت بازار سرمایه با توجه به دو هزار میلیارد تومان سرمایه غیر منقول شهرداری که می‌تواند یک فرصت بسیار خوب برای توسعه شهر بوشهر باشد که خوشبختانه اقدامات اولیه انجام شده است.

پورکبگانی افزود: پیگیری مطالبات در وزارتخانه و سازمان‌ها در تهران یکی از نقاط ضعف در استان ما بوده که مقرر شد هر دو هفته یک‌بار جلساتی با سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مربوطه در تهران داشته و پیگیر مطالبات و مسائل و مشکلات شهر باشیم و بتوانیم اتفاقات خوبی برای شهر رقم بزنیم.

اخبار مرتبط